Facebook Google+ Twitter

Nie będzie pieniędzy na Impresje Artystyczne ?

Współautorzy: Marta Wróbel

Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej Impresje Artystyczne trwa w Ciechocinku. Młodzież szlifuje głosy. Całość przedsięwzięcia jest kosztowna, ale niewiele instytucji to rozumie, pojawiają się ogromne problemy z jego sfinansowaniem.

Impresje Artystyczne 2015 / Fot. M.Wróbel"Impresje Artystyczne”, czyli Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej odbywa się od 1996 roku, pierwotnie organizowała go śp. Grażyna Świtała, a od 2002 roku robi to z powodzeniem fundacja Pro Omnibus.
W całym tym przedsięwzięciu warto zwrócić uwagę, że przez dwadzieścia dni organizatorzy pokrywają koszty wyżywienia oraz noclegów, ale też warsztatów dla uczestników jak i opiekunów. Do tego dochodzą koszty sceny, scenografii, nagłośnienia, oświetlenia, honoraria dla muzyków i instruktorów.
Dlatego też Fundacja stara się pozyskać środki z różnych źródeł.
Z ogromnym zdziwienie przyjęła informację o braku możliwości finansowania zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja – Edukacja Kulturalna, którym to jest Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej Impresje Artystyczne.


Impresje Artystyczne 2015 / Fot. M.Wróbel- Poziom w tym roku jest niezwykle wysoki i jury z pewnością będzie miało trudny orzech do zgryzienia. Młodzież wybiera coraz częściej ambitny repertuar pokonując swoje słabości i bariery. Na warsztatach panuje wspaniała, rodzinna atmosfera, co ułatwia integrację i jednocześnie jest formą terapii dla uczestników. Cieszę się, że mogę być częścią tego wydarzenia i doznawać niesamowitych wzruszeń i muzycznych uniesień.- Mówi Aleksandra Stano jedna z instruktorek.

Impresje Artystyczne 2015 / Fot. M.WróbelRodzice oraz opiekunowie uczestników XIX Festiwalu Impresji Artystycznych nie zgadzają się z tą decyzją, dlatego też wrócili się do pani Minister Małgorzaty Omilanowskiej z prośbą o ponowne rozpatrzenie wniosku.
Argumentują oni w nim, iż Festiwal ten daje im niepowtarzalną szansę rozwoju osobistego i uczestnictwa w kulturze. Ponadto sprzyjają podnoszeniu kompetencji społecznych, tworzeniu warunków do rozwijania aktywności twórczej i przygotowuje młodzież do udziału w różnych formach życia społecznego.

Impresje Artystyczne 2015 / Fot. M.WróbelFestiwal składa się z dwóch części. Najpierw odbywają się warsztaty wokalne z wykwalifikowaną młodą kadrą instruktorów. Druga część warsztatów to próby z prawdziwym, "żywym" zespołem muzycznym. Młodzi artyści po 2 tygodniach pracy będą mogli zaprezentować się publiczności zebranej w ciechocińskim Parku Zdrojowym, 22 lipca podczas koncertu inauguracyjnego, 2 koncertów konkursowych (w kategorii do 16 lat i do 23 lat), 25 lipca w koncercie galowym oraz koncercie pokonkursowym w Toruniu. Wszystkie wykonania na scenie będą prezentowane z zespołem muzycznym. Śpiewane i grane "na żywo".


Impresje Artystyczne 2015 / Fot. M.WróbelImpresje Artystyczne 2015 / Fot. M.WróbelImpresje Artystyczne 2015 / Fot. M.Wróbel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.