Facebook Google+ Twitter

Nie będzie płyty Kukiz - Borysewicz. Paweł Kukiz oskarża wytwórnię Sony o zerwanie kontraktu

"Dyrektor Sony Music poinformował mnie, iż w związku z moim udziałem w kampanii prezydenckiej, uważa nasz kontrakt za zerwany" - napisał znany muzyk i kandydat na prezydenta.

 / Fot. Piotr Krzyżanowski/AIPNa Facebooku Pawła Kukiza pojawił się wpis, w którym muzyk informuje o zakończeniu współpracy z firmą wydawniczą Sony Music. Zdaniem wokalisty firma zrezygnowała z reprezentowania go po tym, jak ogłosił swoją decyzję dotyczącą kandydowania na prezydenta. Według Kukiza, tłumaczenia dyrektora Macieja Kutaka "były przedziwne".

Paweł Kukiz na argumenty, że kampania prezydencka kończy się 10 maja, a płyta ma się ukazać dopiero w listopadzie miał usłyszeć od dyrektora, że "to będzie klapa finansowa dla jego firmy". Zdaniem Kukiza dyrektor uważa, że muzyka nie może być wykonywana przez polityka. Ponadto, jak pisze muzyk, wytwórnia Sony nie zgodziła się również na wydanie płyty w innej firmie, ponieważ "Sony ma wyłączność na Borysewicza".

Zobacz także: Florence and The Machine zapowiadają nową płytę. Promować ją będzie kawałek "How Big, How Blue, How Beautiful" Posłuchajcie! (wideo)

Paweł Kukiz zarzuca też Sony, że poprzednia jego płyta "Zakazane piosenki" nie jest dostarczana do sklepów muzycznych. Muzyk uważa także, że wytwórnia chce go wykończyć finansowo.

Sony Music wydało oświadczenie, w którym informuje, że firma ma zasadę nieangażowania się w działalność polityczną. Start Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich, zdaniem Sony Music, stawia firmę w nowej niekomfortowej sytuacji.

Wytwórnia oświadcza, że wstrzymała realizację zaplanowanego projektu oraz dodatkowo, w wyniku prośby Pawła Kukiza, zwolniła artystę z obowiązków wynikających z kontraktu fonograficznego, umożliwiając wokaliście wydanie kolejnej płyty solowej w innej, niezależnej wytwórni.

Źródło:AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.