Facebook Google+ Twitter

Nie będzie pomnika Lecha Kaczyńskiego w Toruniu. PiS wycofał pomysł

Radni PiS wycofali się z pomysłu budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego w Toruniu. Projektowi sprzeciwili się radni PO i SLD. Ideę popierał prezydent Torunia, Michał Zaleski.

 / Fot. prezydent.pl/domena publ.O decyzji PiS poinformował radny Grzegorz Górski. Zanim to uczynił powiedział, że pomnik miał upamiętniać wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej i wyraził zdziwienie, że jest w Toruniu miejsce dla pomników postaci fikcyjnych, a nie ma miejsca
dla tych, którzy służyli ojczyźnie.

Wbrew zapowiedziom, w Toruniu stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego?

Radny PO Waldemar Przybyszewski stwierdził, że zabrakło konsultacji społecznych i dyskusji na temat pomnika. Oburzył się prezydent Torunia Michał Zaleski, który rozszyfrował skrót PO, jako "pycha i obłuda".

Radni PiS początkowo twierdzili, że nie ma planów budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego. Szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kowalski zaprzeczył, gdy "Gazeta Wyborcza" informowała, że radni chcą pomnik postawić. Później okazało się, że radni przygotowali projekt uchwały i wybrali działkę nr 340 przy Alei Jana Pawła II, niedaleko postumentu ks. Jerzego Popiełuszki. Obelisk miał zaprojektować Tadeusz Wojtasik.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Pan
  • Pan
  • 15.05.2011 18:57

Wierząca z Opola to idiotka. I to raczej ty masz Schizofremie. Żal mi jest samego siebie, że w moim kraju żyją tacy ciemniacy i debile ja ty (od małej litery)... I dziwić się , że w Europie nas tak postrzegają, kiedy w kraju żyją tacy kretyni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
  • elza
  • 15.05.2011 07:29

Wszystkim Zośkom najlepsze życzenia

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 14.05.2011 09:45

Mamy duże problemy gospodarcze ,a tu porusza się głównie tematy zastępcze.Piar Platformy nadal działa bezbłednie, a mało tu o głodnych dzieciach ,biednych emerytach ,powodzianach, bezrobociu ,fatalnej polityce zagranicznej .Robi się wszystko by zmienić tor dyskusji!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 14.05.2011 07:10

Biedny Toruń , widmo pomnika odsunięte ale jest nowa propozycja - ulice Gosiewskiego i Błasika .Czy to byli ludzie zasłużeni dla miasta ? czy propozycja pochodzi z kręgów Rydzyka ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 13.05.2011 12:36

Może na początek radni powinni zainwestować w peany mniejszego kalibru?
Np. zakupić sobie na biurka gustowne rzeźby :

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/index.php?mod=news&strona=1&kat=&id=&typ=&id=12478

:D

Komentarz został ukrytyrozwiń
rozsądny
  • rozsądny
  • 13.05.2011 10:38

Niech każdy członek PIS -u wybuduje pomnik byłego Prezydenta w swoim działkowym ogródku , na swojej posesji , ewentualnie na swoim balkonie jak nie ma posesji własnej(w co nie wierzę) i jeszcze ewentualnie mały ołtarzyk obok telewizora, Będzie wygodnie oddawać hołd swojemu idolowi , bez przepychanek , wyzwisk , machania krzyżami . Z chrześcijańskim pozdrowieniem, nie mylić z katolickim tym spod pałacu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
michał
  • michał
  • 13.05.2011 10:04

Czyli co...miał być czy nie miało go być?Sami nie wiedzą czego chcą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kazimierz Kobiebiuk
  • Kazimierz Kobiebiuk
  • 13.05.2011 09:24

Pan redaktor Gdak wykazał sie niezwykłą trafnością w doborze ważnych tematów nurtujących niezwykle infantylną opinię publiczną . 5+++

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek-PIS
  • Marek-PIS
  • 13.05.2011 09:00

Zachlaność PO nie zna granic,sobie przydzielają PO 50 tysięcy,a ludzie nie mają za co żyć,i tego to już Polszewiki nie widzicie ,nie widzicie tego że 15procent ludzi niema pracy,obiecywaliście mniejsze POdatki a jakie są to każdy widzi,mówicie że ceny na zachodzie też rosną ,ale nie mówicie ile tam robotnik zarabia,kłamstwo obłuda to jest wasze państwo miłości do obywatela ,przed wyborami trzeba obiecać cuda nie widy,oraz POstraszyć PISem i dalej nic nie robić, a jak Komorowski wybudował POmnik bolszewickim bandytom w Ossowie to jakoś nie protestowaliście

Komentarz został ukrytyrozwiń
GREY
  • GREY
  • 13.05.2011 08:12

TEMAT ZASTĘPCZY JĄTRZENIE SPOŁECZEŃSTWA!!!