Facebook Google+ Twitter

Nie będzie premiery produktów Google w Chinach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-19 19:51

Internetowy gigant Google przełożył datę rynkowej premiery swoich nowych produktów w Chinach. Według analityków sprawa ma związek z niedawnym atakiem chińskich hackerów na serwis e-mailowy firmy Google.

Dwa modele telefonów komórkowych z zainstalowanym systemem operacyjnym Android stworzonym przez Google'a miały być w Chinach sprzedawane od środy. Partnerem jest jeden z największych operatorów komórkowych na świecie - chińskie przedsiębiorstwo China Unicom.

Rzecznik Google'a poinformował jednak, że premiera zostanie przełożona. Nie podał żadnej nowej daty. Tydzień temu Google oświadczył, że przestanie cenzurować Internet na terenie Chin, a jeśli w konsekwencji dojdzie do ostrego sporu z rządem w Pekinie, całkiem wycofa się z tego kraju.

Przyczyną był atak chińskich hackerów, być może powiązanych z władzami w Pekinie, na Gmail, czyli e-mailowy system firmy Google. Ofiarami włamań miały paść także inne duże firmy zachodnie oraz dziennikarze z Klubu Zagranicznych Korespondentów w Chinach. Rząd w Pekinie podkreśla, że wszyscy obcokrajowcy w Chinach muszą działać zgodnie z prawem i tradycjami tego kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.