Facebook Google+ Twitter

"Nie będzie ptaków, nie będzie śpiewania". Muzycy za naturą

Czesław Mozil, Urszula, Andrzej Krzywy Hanna Banaszek, Marek Piekarczyk - oto muzycy, którzy postanowili zaprotestować przeciwko niszczeniu środowiska i odmówić śpiewania.

 / Fot. screen ze strony akcjiNajnowsza kampania stowarzyszenia "Ptaki Polskie" prowadzona jest ze sporym rozmachem. Zaangażowani są znani polscy artyści muzyczni, a także Telewizja Polska i Polskie Radio. W wielu miastach pojawiają się też plakaty z protestującymi muzykami.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na pogarszający się stan środowiska, w szczególności na ciągle zmniejszające się populacje ptaków w naszym kraju. Prezes stowarzyszenia, Jacek Karczewski nie pozostawia złudzeń odnośnie faktycznego stanu:
"Przyroda – podporządkowana naszym potrzebom - ma się coraz gorzej. Znikają stare drzewa, śródpolne remizy, zakrzaczenia w parkach, a wraz z nimi znikają najbliższe nam gatunki. W ciągu ostatnich 30 lat populacja powszechnej kiedyś kuropatwy spadła o 85%. Pełnych uroku turkawek, symbolu miłości i pokoju, straciliśmy 90%. Słowików mamy mniej o 60% Lista jest długa. Coraz dłuższa. Tylko ptaków coraz mniej"

Akcja potrwa jeszcze do końca maja. Jest ona częścią większej kampanii "Bądź na pTAK!".

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie http://www.jestemnaptak.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.