Facebook Google+ Twitter

Nie będzie referendum? Rada Najwyższa Ukrainy rozwiązała Parlament Krymu

Rada Najwyższa Ukrainy podjęła decyzję o rozwiązaniu Parlamentu Krymu. Jeśli jutro zostanie przeprowadzone referendum, będzie ono bezprawne i nielegalne.

 / Fot. EPA/ZURAB KURTSIKIDZEDziś odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Najwyższej Ukrainy. 278 deputowanych z 296, którzy wzięli udział w głosowaniu, opowiedziało się za rozwiązaniem Parlamentu Krymu.

Decyzja, którą podjęła Rada Najwyższa Ukrainy, ma moc prawną. Krym jest autonomicznym terenem, ale wchodzi w skład Ukrainy. To oznacza, że jeśli jutro odbędzie się referendum, będzie nielegalne.

W niedzielę mieszkańcy Krymu mieli zdecydować, czy chcą należeć do Ukrainy, czy też przyłączyć się do Federacji Rosyjskiej. Moskwa zapowiada, że zaakceptuje każdą decyzję mieszkańców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

faktycznie, nabiera to wszystko wyraz farsy. Ale.... mnie kiedyś uczyli : vox populi - vox dei.
Tylko jak tu sprawdzić jaki jest naprawdę ten vox populi , bez
demonstracji siły i czołgów...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ponadto mieszkańcy powinni mieć możliwość większego wyboru, jak na przykład możliwości zrezygnowania z autonomii na rzecz całkowitej integralności z Ukrainą z uwzględnieniem likwidacji rosyjskich baz wojskowych na terenie Ukrainy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do samej zasadności referendum, to się zgadzam. Natomiast przeprowadzanie referendum na terenie niepodległego państwa w obliczu blokady militarnej, napływu cudzoziemców, którzy biorą udział w manifestacjach oraz akcji agitacyjnych, jednostronnej kampanii z uwzględnieniem wyłączenia ukraińskich mediów jest kpiną z takiej formy wypowiedzenia się społeczeństwa danego regionu.
To jest karykatura referendum a nie referendum

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czegoś tutaj nie rozumiem... Wszak referendum, to prawo każdego człowieka do wypowiedzi na ważny temat. Daje pewien wgląd rządzącym na to co myśli lud. Ocena zarówno ilościowa, jak i jakościowa myślenia jakiejś społeczności. Instrument demokracji bezpośredniej.

Czy wobec tego jakiś parlament lub "rządca" ma prawo rozstrzygać, czy coś jest legalne bądź nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najzabawniejsza wiadomość w tych dniach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.