Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28984 miejsce

Nie będzie rekordowego odszkodowania za błąd w sztuce lekarskiej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-16 17:41

Zamiast przyznanych przez Sąd Okręgowy prawie trzech milionów złotych - ponad milion. Sąd Apelacyjny w Poznaniu obniżył odszkodowanie za błąd w sztuce lekarskiej, w którego wyniku obecnie 9-letni Mateusz został sparaliżowany - nie chodzi, nie mówi i prawie nie widzi.

Do szpitala imienia Krysiewicza w Poznaniu trafił w 2004 roku na wycięcie migdałków.

Sąd apelacyjny przyznał rację szpitalowi i PZU, które twierdziły, że przyznana przez sąd okręgowy kwota jest rażąco wysoka. Sędzia wskazał, że żadne pieniądze nie zrekompensują cierpienia poszkodowanego dziecka, ale w tego typu sprawach trzeba brać pod uwagę praktykę sądową i to, jakie sumy były przyznawane po podobnych procesach.

Dlatego rodzicom chłopca przyznano 750 tysięcy złotych zadośćuczynienia i ponad 270 złotych odsetek. Sąd apelacyjny obniżył też rentę do 4,5 tysiąca złotych.

Ojciec dziecka po wyjściu z sali rozpraw nie chciał komentować wyroku. Podkreślił, że Mateusz był zdrowym dzieckiem, a teraz wymaga stałej opieki. Sami musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy przyznana kwota pozwoli na rehabilitacje chłopca - podkreślił.

Dyrektor szpitala był zadowolony z wyroku. Po pierwszym orzeczeniu przedstawiciele placówki podkreślali, że nie mają 3 milionów złotych, by zapłacić odszkodowanie. Ubezpieczyciel wypłacił rodzicom dziecka już większość zasądzonej kwoty, rentę wypłaca szpital.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.