Facebook Google+ Twitter

Nie będzie sankcji wobec Białorusi?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-27 10:16

Eurodeputowani, przebywający od czwartku na Białorusi, nie będą rekomendować Parlamentowi Europejskiemu natychmiastowego wprowadzenia sankcji wobec białoruskich władz.

Czworo europejskich posłów przez dwa dni spotykało się z przedstawicielami białoruskich władz, organizacji obywatelskich i opozycji. Na tej podstawie ma powstać raport, który pomoże pozostałym eurodeputowanym podjąć decyzję co do dalszej współpracy Brukseli z Mińskiem.

Przebywający na Białorusi polski europoseł Jacek Protasiewicz uważa, że natychmiastowe wprowadzenie sankcji wobec Białorusi uderzy w przeciętnych obywateli a nie w urzędników odpowiedzialnych za łamanie praw człowieka. Jacek Protasiewicz powiedział Polskiemu Radiu, że podobne zdanie ma większość działaczy niezależnych organizacji i ugrupowań opozycyjnych, działających na Białorusi. Według polskiego polityka - Unia Europejska powinna poczekać z restrykcjami, ale jednocześnie musi zacząć więcej wymagać do władz w Mińsku. Zdaniem Jacka Protasiewicza białoruscy urzędnicy powinni cały czas być świadomi, że Europa w każdej chwilimoże wycofać pomoc finansową i zablokować kredyty.

Czworo eurodeputowanych przebywających na Białorusi zgodnie przyznaje, że władze tego kraju łamią prawa człowieka i wolności obywatelskie w każdym obszarze życia społecznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.