Facebook Google+ Twitter

Nie będzie śledztwa ws. podsłuchiwania dziennikarzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-13 17:32

Nie będzie śledztwa w sprawie podsłuchiwania dziennikarza "Rzeczpospolitej" Cezarego Gmyza i prawnika Romana Giertycha. Decyzję w tej sprawie wydała poznańska prokuratura okręgowa.

Chodzi i nagrywanie przez ABW i prokuraturę m.in. rozmów, jakie podejrzany o korupcję dziennikarz Wojciech S. prowadził z obrońcą Romanem Giertychem i dziennikarzami Cezarym Gmyzem z Rzeczpospolitej oraz Bogdanem Rymanowskim z TVN-u.

W ustnym uzasadnieniu prokuratura stwierdziła, że o przestępstwie nie może być mowy, bo zgodę na podsłuch podejrzanego o korupcję Wojciecha S. wydał sąd. Według śledczych nie złamano też tajemnicy dziennikarskiej i obrończej.

Cezary Gmyz powiedział, że takiej decyzji można się było spodziewać. Jego zdaniem doszło do nacisku na prokuraturę, ponieważ zwierzchnicy śledczych w niedawnych komentarzach sprawy twierdzili, że wszystko odbyło się w świetle prawa.

Cezary Gmyz zapowiedział, że złoży zażalenie, gdy tylko otrzyma uzasadnienie decyzji prokuratury. Zaznaczył, że zrobi to nie tylko we własnym imieniu, ale opinii publicznej.

- Dlatego, że de facto decyzja prokuratury mówi o tym, że od tej pory można zupełnie bezkarnie podsłuchiwać zarówno dziennikarzy jak i adwokatów, a to są standardy w demokratycznym państwie prawa nie do pomyślenia - powiedział Cezary Gmyz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.