Facebook Google+ Twitter

Nie będzie spotkania ministrów UE z Dalajlamą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-19 14:25

Nie dojdzie do spotkania unijnych ministrów spraw zagranicznych z Dalajlamą. Słowenia, kierująca pracami Unii w tym półroczu poinformowała, że nie zaprosi duchowego przywódcy Tybetańczyków do Brukseli. Wciąż aktualne jest natomiast zaproszenie do Parlamentu Europejskiego.

Zorganizowanie spotkania ministrów z 27 państw zaproponował szef francuskiej dyplomacji Bernard Kouchner. Jeszcze niedawno słoweński minister spraw zagranicznych mówił, że jest to możliwe. Jednak po rozmowie ze specjalnym chińskim wysłannikiem do Lubljany Dmitrij Rupel powiedział, że nie zamierza zapraszać przywódcy Tybetańczyków. Nie wykluczył natomiast - jak napisano w komunikacie dla prasy - kontaktów na innych szczeblach.

Dalajlama pojawi się natomiast w Parlamencie Europejskim. Deputowani zaprosili Dalajlamę jeszcze przed marcowymi zamieszkami w Tybecie. Początkowo planowano, że przyleci jesienią, jednak po krwawym stłumieniu antychińskich demonstracji, szef Parlamentu Europejskiego powiedział, że będzie chciał przyspieszyć przyjazd do Strasburga przywódcy Tybetańczyków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.