Facebook Google+ Twitter

Nie będzie strajku kolejarzy. Przynajmniej do 29 lipca

Związki zawodowe Przewozów Regionalnych deklarowały, że w przypadku braku podwyżek, kolejarze gotowi są strajkować. Okazuje się jednak, że strajku nie będzie.

Od stycznia do maja br. z usług Przewozów Regionalnych skorzystało 47,5 mln pasażerów. / Fot. Marek Goźliński, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:EP07-1005.jpg W referendum dotyczącym przeprowadzenia strajku wzięło udział ponad 9 tysięcy pracowników. 98 proc. z nich odpowiedziało się za protestami.

Strajk na kolei byłby poważnym utrudnieniem dla pasażerów Przewozów Regionalnych. Dziennie z usług spółki korzysta około 300 tysięcy pasażerów.

- Przynajmniej do 29 lipca negocjacje zostały zawieszone i na razie strajku nie będzie - mówi Wiadomościom24.pl Piotr Stręczki z biura prasowego Federacji Związków Zawodowych Pracowników PKP. - Poza tym, naszym celem są podwyżki, a nie strajk. Najlepiej gdyby w ogóle go nie było. Ale to zależy od tego, czy zarząd zgodzi się na stanowisko związków zawodowych - dodaje.

Przewozy Regionalne na początku lipca zorganizowały strajk ostrzegawczy. Pociągi nie kursowały przez dwie godziny. Związki domagały się wtedy podwyżki płac o 280 zł na osobę i chciały otrzymać konkretne propozycje poprawy sytuacji finansowej spółki. Przewoźnik ciągle ma kłopoty finansowe. W 2009 r. jego strata wyniosła 290 mln zł, a w 2010 r. - 170 mln zł - podaje tvn24.pl  / Fot. Domena publiczna, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Logo_Przewozy_Regionalne_.jpg

Czytaj także: Gra w polską kolej ośmiesza rząd. SLD atakuje Grabarczyka

Przewozy Regionalne to największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce. Spółka powstała przez formalne wydzielenie z Polskich Kolei Państwowych. Od stycznia do maja br. z jej usług skorzystało 47,5 mln pasażerów.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

e
  • e
  • 19.07.2011 16:43

Przewozy Regionalne - może by tak umyć wagony , ucywilizować kible , wyczyścić tapicerkę , poprawić punktualność , zwiększyć tabor. Smród -bród a wam strajk w głowie ? Podwyżki ? za co ? Żarty sobie stroicie w sezonie wakacji ? A kolonie dzieci ? Zbliżają się wybory to chcecie wyrwać pieniądze . Hańba!

Komentarz został ukrytyrozwiń
olo
  • olo
  • 19.07.2011 07:44

Przewozy Regionalne na początku lipca zorganizowały strajk ostrzegawczy - co za leń to napisał???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oto dzieło impotencji organizacji przewozów pasażerskich. Zlikwidować firme Przewozy Regionalne, a jej resztki spowrotem przekazać PKP.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 18.07.2011 23:19

To chyba jakieś przegięcie? Kto usunął komentarz? napisałem swoje zdanie. Związkowcy to największe nieroby, wywalić z pracy na bruk. Niech poszukają pracy na wolnym rynku, zobaczą ile zarobią. To jakieś kuriozum, żądać podwyżek w przedsiębiorstwie wiecznie przynoszącym straty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.