Facebook Google+ Twitter

Nie będzie strajku na Heathrow

Zapowiadanego strajku na największym lotnisku Wielkiej Brytanii nie będzie. Przynajmniej na razie. Negocjacje pomiędzy związkami zawodowymi i zarządem właścicieli największych lotnisk zakończyły się porozumieniem płacowym.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Ba_A319-131.g-eupo.750pix.jpg&filetimestamp=20050505110717 Po osiągnięciu porozumieniu płacowego pracownicy zatrudnieni przy obsłudze lotnisk będą głosować nad przyjęciem warunków. Jak czytamy w "Rzeczpospolitej" to dobra wiadomość dla pasażerów. Oznacza to, że przynajmniej do końca wakacji nie będzie strajku na lotniskach w największych miastach Wielkiej Brytanii.

W osiągnięciu porozumienia pośredniczyła profesjonalna firma mediacyjna. Rok temu hiszpański właściciel lotnisk zwrócił się z prośbą o zamrożenie płac. Po roku pracownicy mieli otrzymać dwuprocentową podwyżkę pod warunkiem uzyskania dość wyśrubowanych wyników finansowych. Niestety wymagania nie zostały spełnione i podwyżka miała wynieść tylko pół procenta. Po długich negocjacjach zgodzono się na jednoprocentowy wzrost płac z pewnymi zastrzeżeniami.

Personel pokładowy British Airways strajkował w tym roku już 22 dni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.