Facebook Google+ Twitter

Nie będzie tolerancji dla pedofilów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-10 16:28

Ministerstwo Sprawiedliwości nie wyklucza możliwości wprowadzenia kary chemicznej kastracji osób skazanych za pedofilię. Zapowiedział to szef resortu Zbigniew Ćwiąkalski.

Ćwiąkalski odniósł się do wczorajszej wypowiedzi premiera Donalda Tuska, który komentował tragedię rodzinną w Grodzisku pod Siemiatyczami. W czasie spotkania szef rządu powiedział, że wobec tego typu przestępców powinno się stosować karę w postaci kastracji. Dziś minister Ćwiąkalski zgodził się z jego opinią i wyraził chęć wprowadzanie dotkliwej kary dla pedofilów. Problemem może jednak być kastracja przymusowa. Jest tak, ponieważ kodeks karny traktuje ją w kategorii spowodowania kalectwa. Jednak Zbigniew Ćwiąkalski zapewnił, że wspólnie z ministerstwem zdrowia chcą przyjąć rozwiązania, które w pełni będą zabezpieczały osoby, które mogłby być narażone na kontakt z pedofilem recydywistą.

Jednocześnie minister Ćwiąkalski zwrócił uwagę, że zanim uda się wprowadzić odpowiednie kary, trzeba będzie spełnić wszystkie warunki ich ustanowienia. Nie można bowiem przyjąć rozwiązania sprzecznego z prawem unijnym czy miedzynarodowym. Mimo to jest ogromna wola władz, by znaleść odpowiednie skuteczne rozwiązania prawne.

Wczoraj Donald Tusk przedstawił projekt przepisów dotyczących walki z pedofilami. Zakłada on kastrację pedofila, który dopuścił się recydywy. Premier powiedział, że środki na przeprowadzenie tego typu drastycznej terapii wobec pedofilów znajdą się natychmiast.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.