Facebook Google+ Twitter

Nie będzie ulicy Havla w Warszawie. Prezydent odrzuciła wniosek Wiadomości24

Warszawscy radni negatywnie zaopiniowali wnioski o nadanie jednej z warszawskich ulic imienia Vaclava Havla, a prezydent miasta, Hanna Gronkiewicz-Waltz, odrzuciła prośbę Wiadomości24 o przyspieszenie - trwającej obecnie 5 lat - procedury upamiętnienia dramaturga i byłego czeskiego prezydenta.

Odpowiedź na wniosek W24. / Fot. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy Dziś otrzymałem z urzędu miasta formalną odpowiedź na prośbę, skierowaną do prezydent Gronkiewicz-Waltz. Zawiera także
uzasadnienie negatywnej decyzji radnych; proste: zgodnie z prawem, nie mogą wyrazić zgody, gdyż obowiązuje ich swego rodzaju moratorium.

Jedynie prezydent miasta może pominąć 5-letni okres karencji po śmierci danej osoby i osobiście złożyć wniosek o jej upamiętnienie. Jednak w przypadku Vaclava Havla prezydent Warszawy z tej możliwości nie skorzystała. Dlaczego? Bo wielu innych patronów długo oczekuje na swoją ulicę, a ponadto obecnie nie ma odpowiedzniego obiektu do nazwania imieniem Vaclava Havla.

Chcemy ulicy Havla w Warszawie

Z upamiętnieniem Havla podobnych problemów nie miał Gdańsk. Jeszcze przed Bożym Narodzeniem 2011 roku ten najbardziej znany czeski opozycjonista, dramaturg i pierwszeg prezydent Czechosłowacji i Czech po aksamitnej rewolucji 1989 roku zyskał tam ulicę swego imienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No cóż, dla HGW to żaden wzorzec. Nie bardzo był skory do padania na kolana.
Proponuję przeto inną nazwę: "Rura Hanny Gronkiewicz Walz" dla upamiętnienia rury która kosztem sprzeniewierzenia gruntu dla oczyszczalni ścieków z lewej strony Warszawy oraz ponad miliarda złotych ma tłoczyć brudy pod Wisłą do Czajki (na Białołęce). To już tylko drobnostka, że jej solenne obietnice przedwyborcze gwarantowały mieszkańcom Białołęki, że takiej rury nie będzie. Trzy zdrowaśki i ... Bozia wybaczyła. I wstęga już przecięta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kicia
  • kicia
  • 13.03.2012 13:25

To oczywiste, Hanna nie chce stwarzać sytuacji precedensowych. Nastepny byłby wspaniały prezydent Kaczyński, bo skoro Havel moze przed upływem 5 lat, to on też.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.