Facebook Google+ Twitter

Nie będzie w Polsce amerykańskiej tarczy antyrakietowej?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-30 22:51

Stany Zjednoczone rozważają inne lokalizacje dla systemu tarczy antyrakietowej niż Polska i Czechy. Poinformował o tym Alexander Vershbow - wicedyrektor amerykańskiego Departamentu Obrony.

"Lokalizacja rakiet w Polsce i radaru w Czechach jest rozważana wśród innych wariantów, które równie dobrze mogłyby przyczynić się do powodzenia przedsięwzięcia" - powiedział Vershbow, przemawiając przed niższą izbą amerykańskiego Kongresu. Przesłuchanie w Izbie Reprezentantów dotyczyło stosunków amerykańsko- rosyjskich.

Władze w Moskwie są przeciwne umieszczeniu w Polsce i Czechach systemu przeciwrakietowego. Urzędnik amerykańskiego Departamentu Obrony zastrzegł, przemawiając przed Kongresem, że podczas rozważania różnych alternatywnych opcji w kwestii lokalizacji elementów tarczy, nie będzie brany pod uwagę sprzeciw Rosji.

Alexander Vershbow zapewnił również, że Rosja i Stany Zjednoczone nie prowadzą żadnych negocjacji w tej sprawie. Jak zaznaczył, ostateczne konkluzje w kwestii lokalizacji systemu będą oparte wyłacznie na ocenie zagrożenia ze strony Iranu, a także efektywności i kosztów projektu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.