Facebook Google+ Twitter

Nie będzie wniosku o ekstradycję biskupa Williamsona

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-02 19:07

Niemiecka wymiar sprawiedliwości nie zamierza na razie wystąpić z wnioskiem o ekstradycję negującego Holokaust biskupa Richarda Williamsona. Prokuratura w Ratyzbonie przyznała jednak, że prowadzi przeciwko niemu śledztwo pod zarzutem podżegania do nienawiści rasowej.

Prokurator Edgar Zach nie wykluczył wniosku o ekstradycję, ale, jak powiedział, na obecnym etapie dochodzenia bardziej prawdopodobna jest raczej kara grzywny dla biskupa.

Prokuratura w Ratyzbonie bada okoliczności wystąpienia duchownego na seminarium, które odbyło się tam przed czterema miesiącami. Przy tej okazji Williamson miał udzielić wywiadu, w którym bagatelizował zagładę Żydów w obozach koncentracyjnych.

Kilka dni temu niemiecka minister sprawiedliwości Brigitte Zypries zasugerowała możliwość zastosowania wobec Williamsona europejskiego nakazu aresztowania. Nie wypowiedziała się jednak na temat zarzutów, jakie są mu stawiane.

Biskup przebywa obecnie w Wielkiej Brytanii, gdzie, w odróżnieniu od Niemiec, kłamstwo oświęcimskie nie jest przestępstwem ściganym z urzędu.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.