Facebook Google+ Twitter

(Nie) Bezpieczna zabawa

Używki są dziś jednym z atrybutów udanej imprezy. Problem pojawia się, gdy początkowa niewinna degustacja przeradza się w nałóg.

 / Fot. Autorem zdjęcia jest Grupa AdwebStudenckie życie nie od dziś kojarzy się z hektolitrami alkoholu, zadymionymi klubami i wibrującą muzyką. Problem zaczyna się wtedy, gdy ta forma rozrywki staje się rutyną, a początkowa degustacja drinków i piwa przeradza się w nałóg.

Nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że używki są dziś jednym z atrybutów udanej imprezy. Napoje wysokoprocentowe pomagają się rozluźnić, dodają pewności siebie, a człowiek ma wrażenie, że świat stał się piękniejszy. Rzeczywistość rozmywa się ze światem fantazji, a najbardziej nawet
zdumiewające iluzje wydają się być prawdziwe. Dlatego też klubowe imprezy czy spotkania towarzyskie są często suto zakrapiane napojami alkoholowymi. W takiej atmosferze nie trudno o nawiązanie przypadkowych znajomości, które w najlepszym wypadku zakończą się moralnym kacem o poranku.

Zjawisko to stało się powszechne do tego stopnia, że nikogo dziś już nie dziwią alarmujące statystyki mówiące o tym, że ponad połowa nastolatków pije napoje alkoholowe przynajmniej raz na tydzień. Długotrwałe spożywanie alkoholu skutkuje jednak poważnym uzależnieniem, a wyjście z nałogu wymaga wiele czasu i silnej woli.

Podobnie problem przedstawia się, jeżeli chodzi o tak zwane twardsze używki. Narkotyki, do których dostęp mają już nawet gimnazjaliści, stały się nowym zagrożeniem dla współczesnej młodzieży. Postrzegane przez młode osoby jako synonim niezależności, buntu i luźnego stylu życia, stały się niemal kultowym symbolem współczesnej młodzieży. Narkotyki pomagają im bowiem dodać sobie energii i odwagi, pomagają zapomnieć o kompleksach czy problemach. Czy warto jednak dla kilku chwil pobudzenia i podekscytowania ryzykować własnym zdrowiem?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.