Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17208 miejsce

Nie bierz narkotyków! Po co ci to?

  • B P
  • Data dodania: 2009-09-17 16:26

Na piątego października zaplanowany jest start ogólnopolskiej kampanii społecznej "Po co ci to", skierowanej do tych 15 proc. dzieci, które według ostatnich badań CBOS deklarują zażywanie narkotyków.

okładka płyty Po Co Ci To / Fot. materiały poradnii Monar w Szczecinie- Należy nieustannie przypominać młodzieży, że nie ma bezpiecznych narkotyków, wszystkie bowiem grożą uzależnieniem, chorobą, zmarnowanym życiem a nawet śmiercią. - twierdzi Marta Stefaniak - Łubianka z warszawskiego Monaru.

Kampanię o godzinie 12:00 rozpocznie w biurze Stowarzyszenia Monar przy ul. Nowolipki 9b w Warszawie konferencja prasowa z udziałem organizatorów, minister edukacji oraz młodzieży.

Podstawowym nośnikiem kampanii będzie piosenka "Po co ci to?" skomponowana przez Piotra Banacha, założyciela zespołu Indios Bravos, w której usłyszymy Malwinę Degórską z grupy Throll oraz party workerów ze szczecińskiej Poradni Monaru.

Piosenka "Po co ci to?" w 2008 roku była hymnem akcji "Zażywam tylko dźwięków" i została tytułowym utworem wydanej z tej okazji płyty. Na płycie znajdziemy ponadto pięć innych tekstów, między innymi "Przypływ" Curcumy oraz remix "Po co ci to?" grupy Neuroshocked.

Jak czytamy na na stronie szczecińskiego Monaru całość przedsięwzięcia została sfinansowana przez Urząd Miasta Szczecina, a do głównej piosenki przy współpracy z Wielkopomorską Wytwórnią Filmową oraz stowarzyszeniem Operahaus powstał teledysk, którego skrócona czarno-biała wersja stała się spotem tegorocznej kampanii Monaru.Z informacji przesłanych przez Martę Stefaniak-Łubiankę wynika, że piosenkę usłyszymy w radiu, klubach muzycznych, w trakcie spotkań edukacyjnych skierowanych do młodzieży i nauczycieli oraz konferencjach zorganizowanych przez stowarzyszenie. Trzydziestosekundowy spot pojawi się także w telewizji m.in. TVN-ie, 4funTv oraz kinach.

- Tak szerokie jej prezentowanie ma na celu dotarcie do jak największej liczby dzieci i młodzieży oraz ochronę ich przed ekspansją nowych, chemicznych narkotyków - twierdzi Marta Stefaniak-Łubianka.

- Mamy nadzieję, że ta prosta w konstrukcji piosenka sprowokuje naszych odbiorców do dyskusji na temat dokonywania życiowych wyborów - dodaje.

W piątek, 18 września odbyło się spotkanie przewodniczącej Zarządu Głównego Stowarzyszenia MONAR Jolanty Koczurowskiej z minister edukacji Katarzyną Hall. Wynikiem prowadzonych rozmów jest objęcie kampanii Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Finał kampanii zaplanowany jest na 5 listopada. Z tej okazji w studio koncertowym Polskiego Radia Szczecin o godzinie 19:00 odbędzie się koncert pod takim samym hasłem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cenna inicjatywa. Warto też przedstawiać młodzieży film dokumentalny Cezarego Ciszewskiego "Wolność jest darem Boga". Obraz wstrząsający, ale prawdziwy http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/4221667

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.