Facebook Google+ Twitter

Nie blokujmy miejsc zaplecza zakładów medycznych

Wydarzenie z którym musiałem zmierzyć się zainspirowało mnie do napisania tego artykułu, aby przestrzec innych przed srogimi mandatami i ewentualnym spotkaniem w sądzie. Blokowanie dojazdu do szpitali może utrudnić skuteczną pomoc.

Służba ochrony szpitala w Gryficach działa natychmiastowo. A chciałem tylko podjechać bliżej windy w celu przetransportowania niesprawnej osoby. Nie ma żadnego tłumaczenia: "Płaci Pan mandat 300 zł, albo samochód odholujemy na Pana koszt." / Fot. Piotr WierzbickiParkowanie samochodów przy szpitalach

W czasach, gdzie człowiek ma codziennie do czynienia z ośrodkami zdrowia, a szpitale przeobrażają się ze względów ekonomicznych i organizacyjnych w większe kompleksy lecznictwa, ważnym jest tworzenie odpowiedniej infrastruktury towarzyszącej takim obiektom.

Typowym przykładem może być kompleks szpitalny w Gryficach na terenie województwa Zachodniopomorskiego. Od kilku lat szpital w Gryficach zyskuje dobrą renomę. Przyczyną pozytywną, wpływającą na ciągły rozwój tej placówki, jest bardzo dobra lokalizacja obiektów szpitalnych na terenach zalesionych w odległości jednego kilometra od miasta.

Powstałe tutaj oddziały realizują potrzeby wynikające ze specyfiki tego regionu i w swojej działalności uzupełniają się wzajemnie. To z kolei sprawia, że praca personelu lekarskiego i pielęgniarskiego jest mniej uciążliwa i bardziej efektywna. Dobre warunki pracy spowodowały napływ wysokiej klasy specjalistów, a w związku z tym zwiększająca się ilość pacjentów chętnych do leczenia się w tym szpitalu.

Znajduje się tutaj przyszpitalna przychodnia specjalistyczna. Zakłady diagnostyczne: mikrobiologiczny, obrazowy, laboratoryjny i anatomii patologicznej. Pracownie to: endoskopowa, USG, tomografii komputerowej. Jest też poradnia zdrowia psychicznego i leczenia uzależnień. Oddziały: neurochirurgia, ratunkowy, pediatria, chorób wewnętrznych, neurologia, okulistyka, ginekologiczny, położniczy i patologii ciąży, otolaryngologia, chirurgia, intensywna terapia , chirurgia urazowa i ortopedyczna. Jest też oddział rehabilitacji i Zachodniopomorskie Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Ryszardzie, mogłeś w komentarzy dodać link do tych materiałów co wspomniałeś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To raczej "oczywista oczywistość". Bardzo przydatne jednak dokładne opisanie szpitalnych oddziałów i specjalności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Parkingi w miastach - to duży problem; latem zapełniane przez auta turystów,
a w zimie, z powodu zalegających zwałów śniegu, też ich brakuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życie pokazuje, że ściga się zmotoryzowanych na osiedlach mieszkaniowych i obdziela ich mandatami. Przy szpitalu jest inaczej, pomimo, że za płotem posterunek policji. A może ktoś musiał zaparkować właśnie tu i teraz? W Nowogardzie rozwiązanie problemu z miejscami parkingowymi jest już wieloletnim problemem, o czy już w różnych miejscach mówiłem i pisałem. Także na W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest taka stosowana zasada, że jak się mandatu nie zapłaci w przeciągu 10 min, to samochód zostaje odholowany. Trzeba wtedy zapłacić za holowanie i specjalny parking do przechowywania samochodów. Do tego sprawa w sądzie za około 5000 zł i wtedy nie jest wesoło.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.12.2010 20:27

Jestem za konsekwencjami dla niesfornych a nawet bezmyślnych kierowców, blokada to za mało, dołożył bym jeszcze opłaty za od holowanie pojazdu i pobyt na parkingu. Może by to coś pomogło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekaw jestem jak inni użytkownicy "W24" to widzą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiele sie zrobic nie da, szczeg. w wiekszych miastach. 50 czy 100 lat temu, kiedy projektowano i budowano spora czesc dzielnic samochod (a moze i powoz konny jeszcze?) byl nieczestym widokiem. Tam teraz jest "prawdziwy" koszmar. Samochody , pod sciane kamienicy na chodniku niemal docisniete (przechodzic z wciagnietym brzuchem i tylko szczupli!). Wyjscie? Pozdziemne parkingi? Zastawienie nielicznych skwerow? Nie... raczej rozwalenie sporej czesci zabudowy i tam zorganizowanie parkingowisk (lub zezłomowanie czesci autek;-)). Oczywiscie to nie przejdzie, wiec tylko modlic sie o 3 wojne swiatowa, zeby mozna bylo od nowa miasta budowac ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ochrona przy szpitalu reaguje natychmiastowo i nie ma tłumaczenia. Jednego pana z dzieckiem uprzedziłem i pokazałem mój samochód z zablokowanym kołem. Cieszyłem się, że mi podziękował a dziecko będzie miało pod choinkę lepszą zabawkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 13.12.2010 17:14

Samochodów przybywa a miejsc parkingowych niestety nie. Panie Piotrze - musimy sie do tej sytuacji przyzwyczaić . Szpital okazały ,a jeżeli personel jest wysokiej klasy ,no to aż miło chorować!!

Pozdrawiam serdecznie p. Piotrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.