Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29070 miejsce

Nie blokujmy miejsc zaplecza zakładów medycznych

Wydarzenie z którym musiałem zmierzyć się zainspirowało mnie do napisania tego artykułu, aby przestrzec innych przed srogimi mandatami i ewentualnym spotkaniem w sądzie. Blokowanie dojazdu do szpitali może utrudnić skuteczną pomoc.

Służba ochrony szpitala w Gryficach działa natychmiastowo. A chciałem tylko podjechać bliżej windy w celu przetransportowania niesprawnej osoby. Nie ma żadnego tłumaczenia: "Płaci Pan mandat 300 zł, albo samochód odholujemy na Pana koszt." / Fot. Piotr WierzbickiParkowanie samochodów przy szpitalach

W czasach, gdzie człowiek ma codziennie do czynienia z ośrodkami zdrowia, a szpitale przeobrażają się ze względów ekonomicznych i organizacyjnych w większe kompleksy lecznictwa, ważnym jest tworzenie odpowiedniej infrastruktury towarzyszącej takim obiektom.

Typowym przykładem może być kompleks szpitalny w Gryficach na terenie województwa Zachodniopomorskiego. Od kilku lat szpital w Gryficach zyskuje dobrą renomę. Przyczyną pozytywną, wpływającą na ciągły rozwój tej placówki, jest bardzo dobra lokalizacja obiektów szpitalnych na terenach zalesionych w odległości jednego kilometra od miasta.

Powstałe tutaj oddziały realizują potrzeby wynikające ze specyfiki tego regionu i w swojej działalności uzupełniają się wzajemnie. To z kolei sprawia, że praca personelu lekarskiego i pielęgniarskiego jest mniej uciążliwa i bardziej efektywna. Dobre warunki pracy spowodowały napływ wysokiej klasy specjalistów, a w związku z tym zwiększająca się ilość pacjentów chętnych do leczenia się w tym szpitalu.

Znajduje się tutaj przyszpitalna przychodnia specjalistyczna. Zakłady diagnostyczne: mikrobiologiczny, obrazowy, laboratoryjny i anatomii patologicznej. Pracownie to: endoskopowa, USG, tomografii komputerowej. Jest też poradnia zdrowia psychicznego i leczenia uzależnień. Oddziały: neurochirurgia, ratunkowy, pediatria, chorób wewnętrznych, neurologia, okulistyka, ginekologiczny, położniczy i patologii ciąży, otolaryngologia, chirurgia, intensywna terapia , chirurgia urazowa i ortopedyczna. Jest też oddział rehabilitacji i Zachodniopomorskie Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Ryszardzie, mogłeś w komentarzy dodać link do tych materiałów co wspomniałeś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To raczej "oczywista oczywistość". Bardzo przydatne jednak dokładne opisanie szpitalnych oddziałów i specjalności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Parkingi w miastach - to duży problem; latem zapełniane przez auta turystów,
a w zimie, z powodu zalegających zwałów śniegu, też ich brakuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życie pokazuje, że ściga się zmotoryzowanych na osiedlach mieszkaniowych i obdziela ich mandatami. Przy szpitalu jest inaczej, pomimo, że za płotem posterunek policji. A może ktoś musiał zaparkować właśnie tu i teraz? W Nowogardzie rozwiązanie problemu z miejscami parkingowymi jest już wieloletnim problemem, o czy już w różnych miejscach mówiłem i pisałem. Także na W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest taka stosowana zasada, że jak się mandatu nie zapłaci w przeciągu 10 min, to samochód zostaje odholowany. Trzeba wtedy zapłacić za holowanie i specjalny parking do przechowywania samochodów. Do tego sprawa w sądzie za około 5000 zł i wtedy nie jest wesoło.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.12.2010 20:27

Jestem za konsekwencjami dla niesfornych a nawet bezmyślnych kierowców, blokada to za mało, dołożył bym jeszcze opłaty za od holowanie pojazdu i pobyt na parkingu. Może by to coś pomogło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekaw jestem jak inni użytkownicy "W24" to widzą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiele sie zrobic nie da, szczeg. w wiekszych miastach. 50 czy 100 lat temu, kiedy projektowano i budowano spora czesc dzielnic samochod (a moze i powoz konny jeszcze?) byl nieczestym widokiem. Tam teraz jest "prawdziwy" koszmar. Samochody , pod sciane kamienicy na chodniku niemal docisniete (przechodzic z wciagnietym brzuchem i tylko szczupli!). Wyjscie? Pozdziemne parkingi? Zastawienie nielicznych skwerow? Nie... raczej rozwalenie sporej czesci zabudowy i tam zorganizowanie parkingowisk (lub zezłomowanie czesci autek;-)). Oczywiscie to nie przejdzie, wiec tylko modlic sie o 3 wojne swiatowa, zeby mozna bylo od nowa miasta budowac ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ochrona przy szpitalu reaguje natychmiastowo i nie ma tłumaczenia. Jednego pana z dzieckiem uprzedziłem i pokazałem mój samochód z zablokowanym kołem. Cieszyłem się, że mi podziękował a dziecko będzie miało pod choinkę lepszą zabawkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożmiński
  • Roman Kożmiński
  • 13.12.2010 17:14

Samochodów przybywa a miejsc parkingowych niestety nie. Panie Piotrze - musimy sie do tej sytuacji przyzwyczaić . Szpital okazały ,a jeżeli personel jest wysokiej klasy ,no to aż miło chorować!!

Pozdrawiam serdecznie p. Piotrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.