Facebook Google+ Twitter

"Nie boję się wyjścia z niszy" - wywiad z Mariką

Współautorzy: Andżelika Kwasiborska

Stchórzyła przed egzaminem do szkoły teatralnej. Wydając debiutancką płytę, pracowała jako sekretarka. Uznawana za pierwszą damę polskiego reggae. Wkrótce wyda kolejny album. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Marika.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Marika / Fot. Andżelika KwasiborskaObecnie uznawana jest za najlepszą polską wokalistkę, tworzącą muzykę w klimatach reggae i dancehall. Jednak zanim odnalazła się w takiej stylistyce, próbowała swoich sił w różnych gatunkach muzycznych. Jako dziewczynka śpiewała w kościelnej scholi, w liceum założyła ze znajomymi rockowy zespół, w czasie studiów zajęła się piosenką aktorską, przez pewien czas też rapowała. Mimo wszystko wokalistka podkreśla, że jej styl cały czas ewoluuje i nie jest to wyłącznie reggae.

Już wkrótce na rynku pojawi się jej trzeci album, który ma być zupełnie inny niż dwa poprzednie. Artystka jest przekonana, że po premierze wszyscy będą zdziwieni nowymi kompozycjami, gdyż na krążku znajdą się utwory z zupełnie różnych gatunków muzycznych. "Ludzie uznają mnie za pozytywną istotę, ale ja nie jestem cyborgiem – mam też gorsze momenty w życiu i odważyłam się o nich napisać" - wyznaje Marika.

Wokalistka Marika gościła w redakcji W24 / Fot. Andżelika KwasiborskaMimo że w środowisku muzycznym, w którym tworzy, obecny jest "kultu niekomercyjności", ona nie boi się już występów telewizyjnych i chce wychodzić ze swoimi utworami do szerokiej publiczności. "Promocja w mediach jest dla mnie narzędziem, a nie celem" - podkreśla Marika. Chociaż słyszała już, że się sprzedała i wypominano jej występ na festiwalu w Opolu czy wydawanie płyt z Pomatonem, ona się tym nie przejmuje, a co więcej - być może już wkrótce zobaczymy ją w "Bitwie na głosy".

Obejrzyj cały wywiad z Mariką:Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

!!!
  • !!!
  • 07.08.2012 18:28

SPOKO MARIOLA!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rastuch
  • Rastuch
  • 06.08.2012 22:25

jedyna laska, ktora umnie robić dobrą muzę w tym kraju!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.