Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26018 miejsce

"Nie brakuje mi munduru" - wywiad ze Zbigniewem Urbańskim

Miłość zaprowadziła go do policji. Szkolony przez FBI. Zapewnia, że proszony przez znajomych o usunięcie mandatów zawsze odmawiał. Naczelny polski gadżeciarz. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Zbigniew Urbański.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Zbigniew Urbański / Fot. Marzena TarkowskaWychowywał się w czasach milicjantów, którzy nie byli lubiani przez społeczeństwo, dlatego nigdy nie myślał o pracy w służbach mundurowych. Jednak los chciał inaczej. Zakochał się w pięknej poznaniance, nie dostał się na wymarzony AWF, więc postanowił zostać policjantem. Miał pracę, otrzymał lokum i dzięki temu mógł być blisko swojej miłości w stolicy Wielkopolski.

Kiedy tylko w naszym kraju pojawił się internet, postanowił zająć się nim zawodowo i szybko został specjalistą od cyberprzestępczości. Uczył się pod okiem najlepszych - m.in. agentów z FBI i Secret Service. "Dzięki tej pracy, przy okazji szkoleń, zwiedziłem kawał Europy" - przyznaje Zbigniew Urbański. Podczas zagranicznych wyjazdów przekonał się, że polscy policjanci nie powinni się niczego wstydzić, bo ich poziom jest często wyższy niż zachodnich funkcjonariuszów.

Zbigniew Urbański gościł w redakcji W24 / Fot. Marzena TarkowskaMimo że trzy lata temu przeszedł na emeryturę, nie narzeka na brak zajęć. Prowadzi na antenie TVN Turbo program "Gadżet", w którym prezentuje nowinki technologiczne. "Każdy facet jest gadżeciarzem" - podkreśla Zbigniew Urbański. Jego przykład pokazuje, że w każdym mężczyźnie drzemie dziecko - przyznaje, że cały czas marzy o kolejce elektrycznej, uwielbia też testować zabawki.

Wydał książkę o tacierzyństwie, by korzystając ze swojego doświadczenia, pomóc przyszłym ojcom oczekującym na narodziny swojego dziecka. Trzy lata temu pojawiła się informacja o jego rzekomo powstającej autobiografii, on jednak zapewnia, że to tylko plotka. "Gdybym znowu coś pisał, miałoby to z pewnością charakter kryminalny lub sensacyjny" - zaznacza Zbigniew Urbański.

Obejrzyj cały wywiad ze Zbigniewem Urbańskim:Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

OnaOnaOna
  • OnaOnaOna
  • 03.08.2012 20:33

Urbański jak wino - im starszy, tym przystojniejszy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mundur
  • Mundur
  • 03.08.2012 14:56

Munduru mu nie brak, forsy też nie, bo od 3 lat na emeryturce policyjnej. Rocznik 69, czyli ma 42 lata!
Oburzające.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tatarara
  • Tatarara
  • 02.08.2012 22:59

za mundurem panny sznurem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.