Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15443 miejsce

"Nie byłem na Giewoncie" -wywiad ze Stanisławem Karpielem-Bułecką

Prekursor narciarstwa freestyle'owego w Polsce. Kilka lat temu zamienił narty na mikrofon i założył zespół Future Folk. Łączy muzykę góralską z elektroniczną. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Stanisław Karpiel – Bułecka

Wokalista Stanisław Karpiel - Bułecka gościł w redakcji W24 / Fot. W24Urodził i wychowywał się w Zakopanem. Jak podkreśla, jest rodowitym góralem i nie wyobraża sobie życia w innym miejscu. Podhalańskie melodie słyszał już od najmłodszych lat - przede wszystkim za sprawą ojca, który grał w zespole Krywań. "Mimo że muzykę wyssałem z mlekiem matki, poszedłem najpierw w stronę sportu" - zaznacza Stanisław Karpiel - Bułecka. Jak większość osób mieszkających w górach, już jako dziecko jeździł na nartach i z czasem zaczęło to stawać się jego pasją. W wieku czternastu lat rozpoczął swoją przygodę z narciarstwem freestyle'owym i tym samym został prekursorem tej dyscypliny w Polsce. Szybko zaczął wygrywać zawody, zapraszano go do międzynarodowych teamów i wróżono wielką karierę.

Po kilkunastu latach przygody z zawodowym sportem, zdecydował się zamienić narty na mikrofon. "Zawsze znajomi mi powtarzali, że fajnie śpiewam, ale traktowałem to raczej z przymrużeniem oka, miałem inne priorytety" - wspomina Stanisław Karpiel - Bułecka. Szybko odkrył, że muzykowanie go spełnia i postanowił założyć zespół Future Folk, w skład którego weszli także Szymon Chyc - Magdzin oraz Matt Kowalsky. "Chcieliśmy pokazać góralszczyznę w inny sposób - tak, by grać ją w klubach i trafiać do młodzieży" - wyjaśnia wokalista. Tym sposobem muzycy zaczęli łączyć podhalańskie motywy i melodie z nowoczesnymi dźwiękami pełnymi elektroniki, tworząc charakterystyczną dla siebie stylistykę.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu Udało im się już nagrać debiutancki album "Zbacowanie", a teraz pracują nad kolejnym krążkiem. "Druga płyta jest dla nas obecnie największym wyzwaniem" - podkreśla Stanisław Karpiel - Bułecka. "Na pewno nie będziemy uciekać od tego, co stworzyliśmy do tej pory" - dodaje. Już w styczniu będzie można usłyszeć pierwsze efekty ich pracy, gdyż na wtedy zaplanowana jest premiera pierwszego singla z nowego albumu grupy.

Stanisław Karpiel - Bułecka często pojawia się też na szklanym ekranie. Jego telewizyjna przygoda zaczęła się od programu "Wipeout - Wymiatacze", w którym mógł zaprezentować swoje sportowe umiejętności. Później wziął udział w "Tańcu z gwiazdami". "Nie poszedłem do tego programu, żeby potańczyć i błyszczeć, tylko żeby promować swoją muzykę" - podkreśla wokalista. Podobny cel przyświecał mu później, gdy już razem z zespołem wystąpili w "Must be the music". "Byliśmy na takim etapie, że ten program nie mógł nam już zaszkodzić, a mógł pomóc" - wyjaśnia Stanisław Karpiel - Bułecka. Dzięki talent-show zaprezentowali swoją muzykę szerszej publiczności, ruszyli w trasę koncertową i w całej Polsce promują góralszczyznę zaprezentowaną w nowoczesny sposób.

Obejrzyj cały wywiad ze Stanisławem Karpielem - Bułecką:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.