Facebook Google+ Twitter

Nie byłeś w Warszawie? Zwiedź ją przez internet!

Strona internetowa OnlyWarsaw.com to internetowy przewodnik po mieście. Jego twórcy postawili na oryginalność, a krótkie filmy pokazują stolicę w niekonwencjonalny sposób.

Panorama Warszawy / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warsaw3ge.jpgWarszawa za sprawą serwisu OnlyWarsaw.com przestaje być pokazywana w sposób nudny i banalny. Realizatorzy posługują się oryginalnymi pomysłami, chcą pokazać przeróżne wydarzenia, ale również ludzi. Filmy o charakterze reportażowym dotyczą m.in. takich wydarzeń, jak bitwa na poduszki na placu Zamkowym czy kąpiele w fontannie przy budynku Metropolitan.

Pozytywny wizerunek miasta ma przyciągnąć nie tylko turystów zagranicznych, ale też zwiedzających z kraju. Jednocześnie filmiki umożliwiają obejrzenie nieznanych zakątków stolicy nawet dla rodowitego mieszkańca miasta. Większość scen rozgrywa się jednak w znanych miejscach, gdyż autorzy chcą pokazać to, co w Warszawie ich zdaniem jest najbardziej interesujące.

- Pomysł zrodził się z kontaktów z obcokrajowcami, od których dostawaliśmy informacje, że Warszawa zaskakuje ich pozytywnie, gdy przyjadą. Warszawa ma dobrą opinię za granicą, lecz jest na jej temat za mało informacji - mówi Krzysztof Pacuła z OnlyWarsaw.com.

W skład twórców wchodzą cztery osoby - dwóch autorów projektu, operator kamery i specjalista do spraw marketingu. Dodatkowo przy filmikach pracuje po kilka osób "luźno współpracujących". onlywarsaw.com / Fot. http://onlywarsaw.com/

- Zainteresowanie jest duże zwłaszcza wśród obcokrajowców, którzy grają główne role w filmikach. - mówi Pacuła.

Strona zaciekawiła również Polonię, która dawno wyemigrowała z kraju, a portal OnlyWarsaw.com jest dla nich powrotem do miejsc, z których dawno wyjechali.

Więcej informacji na stronie: OnlyWarsaw.com

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Obejrzałem materiał o Barach Mlecznych. Śmieszny. Teraz spodziwać się należy runu na te placówki. Zasłużenie. Choć intencję odebrałem inaczej :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyłączam się do wypowiedzi powyżej ; )) Było nie było -Warszawa jest stolicą Polski! Moje wypady do tego miasta są więcej jak sporadyczne, ale to tylko dzięki spotkań z ludźmi na miejscu: Warszawa jest żywa, przyjazna, radosna ; )) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warszawa, nie W-wa lub Warszawka to miejsce warte zobaczenia na żywo, zapamiętania na zawsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.