Facebook Google+ Twitter

Nie było włamań do mieszkań śp. Szczygły, Kurtyki i Wassermana - zapewnia policja

- Włamań, o których pisze w felietonie dla Wirtualnej Polski prof. Jadwiga Staniszkis, do mieszkań śp. Aleksandra Szczygły, Janusza Kurtyki i Zbigniewa Wassermana nie było - zapewnia mł. insp. dr Mariusz Sokołowski w oświadczeniu rozesłanym przez Komendę Główną Policji.

materiał WP / Fot. screen- Ustalenia przeprowadzane przez policjantów na terenie województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i małopolskiego nie potwierdziły informacji jakoby 4 godziny po tragedii pod Smoleńskiem były włamania do mieszkań i domów tych osób. Informacje z tzw. "drugiej ręki" - na które powołano się w felietonie, nie mają potwierdzenia w faktach - napisał dr Sokołowski.

Co napisała profesor Staniszkis? - "Jeśli bowiem jest prawdą (podkreślam "jeżeli", bo znam to tylko z drugiej ręki), że bezpośrednio (4 godziny) po tragedii było włamanie do mieszkania Ś.P. Szczygły (zginął laptop), podobny fakt zdarzył się w Krakowie w domu Wassermanna, a także - przeszukano szuflady ś.p. Kurtyki (co zresztą być może zradykalizowało IPN), to mnie to wystarczy. Nie chcę, by luzackie rządy Platformy przekształciły się w rządy mafii politycznej." - można przeczytać w felietonie "Dlaczego popieram kandydowanie J. Kaczyńskiego" na stronie Wirtualnej Polski.

Do felietonu prof. Staniszkis odwołuje się też "Rzeczpospolita", wspominając o zaginionym laptopie Aleksandra Szczygły. Informuje też o działaniach ABW, której agenci już w kilka godzin po katastrofie weszli do pokojów ofiar w hotelu Sejmowym. Mariusz Kowalewski i Piotr Nisztor w artykule na stronach Rzeczpospolitej piszą: "Samolot z prezydencką parą na pokładzie rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. o godz. 8.56. Po godzinie 12 w Hotelu Sejmowym zjawili się funkcjonariusze ABW. Weszli do pokojów tragicznie zmarłych parlamentarzystów, aby zabezpieczyć rzeczy osobiste, na których był materiał genetyczny – niezbędny do identyfikacji zmarłych.

Czytaj także: Prezydencki tupolew rozbił się wcześniej niż nam powiedziano
Jakie są przyczyny katastrofy samolotu? Czy śledztwo to wyjaśni?
Co było przyczyną katastrofy prezydenckiego samolotu?
Dane z czarnych skrzynek będą kluczowe w wyjaśnieniu przyczyn tragedii
Graś: za wcześnie na ocenę prac polsko-rosyjskiej komisji
Minister Klich stanie przed sądem wojskowym?
Prezydencki tupolew rozbił się znacznie wcześniej?
Nie było włamań do mieszkań śp. Szczygły, Kurtyki i Wassermana - zapewnia policja
Minister Klich rozmawiał z wicepremierem Rosji Iwanowem o katastrofie w Smoleńsku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Cóż, mam wrażenie, że niektórzy chcieliby z tragedii w Smoleńsku uczynić tajemnicę na miarę kto chciał zabij J.F.K....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby Pani profesor chciała załapać się na listy wyborcze w najbliższych wyborach, podobnie jak politolog dr Marek Migalski??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety Pani Staniszkis przestała być osobą wiarygodną....;))
Jak do tej pory(przez wiele lat) głównym atakiem Pani profesor był L.Kaczyński i PiS.
Teraz dowiadujemy się o"mafii politycznej"PO...,a zacna Pani profesor popiera kandydaturę J.Kaczyńskiego.....CZEGOŚ TU NE ROZUMEM?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie było włamań, nie wiadomo też jak było naprawdę z działaniami ABW, ale widocznie komuś zależało, by takie kłamstwa poszły w Polskę i robiły złowrogi klimat.
A Profesor Staniszkis wykazała się w ostatnich dniach szczególną zdolnością do głoszenia bzdurnych opinii i teorii, teraz zaś w dodatku poznaliśmy jej "dyplomatyczną umiejętność" powtarzania cudzych bzdur.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.