Facebook Google+ Twitter

"Nie celebruję swojego życia" - wywiad z Alicją Resich-Modlińską

Od lat pracuje w mediach. Uważa, że jest w najlepszym momencie swojej kariery. Prowadzi autorski program "A'la show", a niedawno wydała swoją pierwszą książkę. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Alicja Resich - Modlińska

Dziennikarka Alicja Resich - Modlińska gościła w redakcji W24 / Fot. W24Dziś jest jedną z najbardziej znanych i szanowanych polskich dziennikarek, jednak, jak przyznaje, nigdy nie marzyła o wielkiej karierze i popularności. Z wykształcenia jest anglistką i przez jakiś czas prowadziła nawet zajęcia z języka angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim. "Marzyło mi się zostanie tłumaczką lub pisarką" - wyznaje. Chcąc spełnić to pragnienie, trafiła do Telewizji Polskiej, gdzie zaczęła pracować właśnie jako tłumaczka dialogów do filmów. Miała też już wtedy na koncie doświadczenia radiowe oraz sukcesy literackie, dzięki którymi jej teksty pojawiały się w tygodniku satyryczno - literackim "Szpilki". "Z czasem zaczęłam utwierdzać się w przekonaniu, że to dla mnie" - zaznacza Alicja Resich - Modlińska.

Mimo że w mediach pracuje od wielu lat i jej dorobek zawodowy jest ogromny, uważa, że to właśnie teraz jest w najlepszym momencie swojej kariery. "Coraz więcej wiem, a wiedza o radiu i telewizji jest nieskończona" - przyznaje dziennikarka. "Moim zdaniem czas dojrzałości wiekowej, to najpiękniejszy okres w życiu każdej kobiety" - dodaje. Obecnie możemy oglądać ją w "Pytaniu na śniadanie", gdzie prowadzi - wspólnie z Marią Czubaszek, cykl "Czubaszek na śniadanie", a także na antenie TVP Rozrywka i TVP2 w autorskim programie "A'la show".

Gościem W24 w ramach cyklu Niedawno na rynku ukazała się jej pierwsza książka - "Opowieści radiowe i telewizyjne. Alicja po drugiej stronie lustra". Dziennikarka przyznaje, że od dziecka marzyło jej się zostanie pisarką i pisanie tekstów zawsze sprawiało jej wiele przyjemności. Jednak mimo że po raz pierwszy propozycję wydania książki dostała już dwadzieścia jeden lat temu, dopiero teraz się na to zdecydowała. "Poczułam, że nadszedł dobry moment na podsumowanie tego, co zrobiłam do tej pory" - wyjaśnia Alicja Resich - Modlińska. W książce znajdziemy opowieści dziennikarki dotyczące jej pracy w radiu i telewizji, spotkań z gwiazdami czy zmian, jakie dokonały się w polskich mediach. Oprócz tego całość wzbogacona została jej tekstami z kultowych już "Szpilek" czy kabaretu "Nie tylko dla orłów" oraz felietonami pisanymi do miesięcznika "Bluszcz".

Obejrzyj cały wywiad z Alicją Resich - Modlińską:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.