Facebook Google+ Twitter

Nie chcą, by gej oddawał krew

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-05 07:47

Stacje krwiodawstwa nadal dyskwalifikują wszystkich homoseksualistów jako dawców - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Dzieje się tak, mimo że w Polsce brakuje krwi. Gazeta podkreśla, że w wielu placówkach gejów automatycznie mylnie utożsamia się z nosicielami wirusa HIV.

Przedstawiciele Krajowego Centrum do spraw AIDS podkreślają, że ten mylny stereotyp panuje od lat. I jak dodają, przygodne stosunki seksualne niosą ze sobą zagrożenie chorobą - zarówno, między hetero - jak i homoseksualistami.

"Dziennik Gazeta Prawna" zaznacza, że w stacjach krwiodawstwa geje są skreślani od razu - nawet jeśli żyją w stałych związkach. Jak czytamy, z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wynika, że wśród osób, które zachorowały na AIDS w latach 2004 - 2008, 48 procent stanowiły osoby wstrzykujące narkotyki. W 20 procent przypadków przyczyną były ryzykowne kontakty heteroseksualne, a tylko 12 procent homoseksualne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.02.2010 19:18

Cóż, najbardziej skandalicznym przejawem tej praktyki była śmierć Chritine Bentley w Wielkiej Brytanii, która nie otrzymała krwi od swojego syna, ponieważ był on gejem, mimo, że żył w monogamicznym związku i miał wykonane (negatywne) testy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.