Facebook Google+ Twitter

Nie chcą obsługiwać gości z USA i Izraela

Większość internautów popiera decyzję jednego z polskich hoteli o nieprzyjmowaniu gości z Izreaela i USA. "Polski naród jest chory" - piszą co niektórzy, zbulwersowani reakcją komentujących forumowiczów.

 / Fot. fot.http://www.farmazdrowia.info.plTa informacja wywołała na forach internetowych prawdziwą burzę. Jak podaje serwis Kontakt24, sprawą hotelu, który odmawia w swojej ofercie obsługi gości ze Stanów Zjednoczonych i Izraela, zajął się już Rzecznik Praw Obywatelskich.

"Mamy tu do czynienia z naruszeniem co najmniej kilku przepisów, zarówno prawa polskiego, jak i europejskiego" - informuje na łamach serwisu Mirosław Wróblewski, dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego i Międzynarodowego Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Warto też zwrócić uwagę na cennik ośrodka (zdjęcie) - Polak za jedną dobę w hotelu zapłaci 60 zł. Obcokrajowca taki pobyt w tym samym hotelu będzie kosztować już 60 euro.

Internauci wypowiadają się praktycznie jednogłośnie - wśród komentarzy na forach znacznie przeważają opinie, których autorzy wykazują pełne zrozumienie i poparcie dla działań właścicieli ośrodka.

"Radość, że ktoś w końcu ma odwagę zrobić to, na co wszyscy mamy ochotę. Dość panoszenia się po naszym kraju obcych i nieprzyjaznych nam nacji".

"Ten właściciel wlał w moje serce masę miodu.To taka iskierka która ,być może, wznieci ogień i wypali z Polski niektóre nacje wrogie nam od stuleci".

"Aż mam ochotę jechać do tego hotelu i odpocząć, swój chłop. Ma honor. Widzi, co te dwa narody robią i ich nie chce w swoim prywatnym hotelu."

"Wolny rynek, ja też bym nigdy nie wpuścił kogoś z Izraela"[/i]

Wypowiedzi osób, które nie popierają takiej selekcji narodowej wśród turystów, jest znacznie mniej:

"Czytam te wszystkie komentarze i aż nie moge uwierzyć, że Polacy to tacy rasiści - za granicą płaczą, jak coś im się stanie i wołają o pomoc. Zamknąć wszystkie granice dla Polaczkow, niech siedzą w tym małym zaściankowym kraju. Szkoda, ze UK, Holandia i wiele innych krajów nie zamknęło przed wami granic, jak weszlismy do UE. Jestem zbulwersowany." - żali się jeden z internautów.

Czy naprawdę mamy powody, by tak wrogo nastawiać się do niektórych nacji? Czy mamy prawo dokonywać takiej selekcji, czy - tak jak twierdzi Rzecznik Praw Obywatelskich - wpadamy w pułapkę bezpośredniej dyskryminacji? Jedno jest pewne - feralny ośrodek wypoczynkowy nie mógł sobie wymarzyć skuteczniejszej reklamy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Janek
  • Janek
  • 04.08.2012 22:24

Kto nas dyskryminuje?
Dyskryminują nas :Izrael , USA !!
Nawet do nich nie możemy się udać bez wizy wjazdowej .Szkoda słów.Brawo MAŁOPOLSKA .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Joanna
  • Joanna
  • 04.08.2012 22:22

Prosze bardzo , mądry komentarz z tej strony:"Nie obsługujemy gości z USA oraz Izraela". Rzecznik Praw Obywatelskich interweniuje
http://kontakt24.tvn.pl/temat,nie-obslugujemy-gosci-z-usa-oraz-izraela-rzecznik-praw-obywatelskich-interweniuje,54187.html?categoryId=0

"Brawo brawo brawo dla wlasciciela !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Polskie urzedasy WON !!! od WLASCICIELA
a USA I Izrael niech placza i placa GLABY JEDNE jak tak sie zachowuja w stosunku do naszego polskiego narodu.
Nie chcecie nas, MY WAS TEZ NIE ZAPRASZAMY "
Właściciel zaprasza tego , który jest mile widzianym gościem .Również i ja to popieram .Nauczcie się nas POLAKÓW SZANOWAĆ , to i my się odwzajemnimy.Zresztą jesteśmy gościnnym i szczerym narodem .ILE RAZY MOŻNA NAS;ZDRADZAĆ , OKRADAĆ , OKŁAMYWAĆ , POMAWIAĆ, SZKALOWAĆ ?
Dość już tego!

Komentarz został ukrytyrozwiń
życzliwy Polak dowszyskich
  • życzliwy Polak dowszyskich
  • 04.08.2012 22:04

Tak wypowiadają się złośliwcy z "wdzięczności" za Polaków przyjazne usposobienie i do Żydów .O nas Polakach mówią ;Polaczki -pogrobowcy wrednych Ukraińców i żydów tych z Izraela i, USA Na pewno nie z Polski!
""Czytam te wszystkie komentarze i aż nie moge uwierzyć, że Polacy to tacy rasiści - za granicą płaczą, jak coś im się stanie i wołają o pomoc. Zamknąć wszystkie granice dla Polaczkow, niech siedzą w tym małym zaściankowym kraju. Szkoda, ze UK, Holandia i wiele innych krajów nie zamknęło przed wami granic, jak weszlismy do UE. Jestem zbulwersowany." - żali się jeden z internautów."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.