Facebook Google+ Twitter

Nie chcę 2013 roku!

Kiedy czytam informacje na temat wzrostu cen, coraz bardziej tęsknię za poprzednim rokiem. Jestem mieszkańcem Łodzi. Co podrożeje? Sprawdźmy!

Ceny biletów kolejowych:

PKP Intercity zmienia sposoby zapłaty za bilety. Kupisz z wyprzedzeniem - zyskasz 10 proc., kupisz jak zawsze przed odjazdem pociągu - koszt biletu wzrośnie drastycznie. Przykład: cena biletu na trasie Łódź - Warszawa pociągiem TLK z 33 zł wzrasta do 40 zł. Przewozy Regionalne podnoszą cenę biletów na tej trasie o 1,90 zł.

Bilety MPK

Ceny biletów miesięcznych pozostały na dotychczasowym poziomie. Natomiast czasowe bilety jednorazowe podrożały o 100 proc.!
20-minutowy na 2,60 zł
40-minutowy na 3,40 zł
60-minutowy na 4,40 zł

Opłaty za czynsz

Od 1 kwietnia wzrosną opłaty za czynsz o 40 proc.! Obecnie za metr kwadratowy łodzianie płacą 5,02 zł. Przykład: mieszkaniec 30-metrowego mieszkania płacił dotychczas ok. 150 zł, od kwietnia zapłaci ok. 210 zł. Ale władze uspokajają - jeśli kogoś nie będzie stać na opłaty czynszowe, będzie mógł się przenieść do lokalu socjalnego. Liczba tzw. socjalek ma wzrosnąć z 1800 do 10000! Już dziś wiemy, ilu ludzi czeka przeprowadzka. Dodatkowo wzrosną opłaty za wodę i wywóz śmieci.

Podwyżki o których już wiemy, na pewno spowodują, że ceny podstawowych produktów żywieniowych pójdą w górę. Bo jeśli przedsiębiorca będzie ponosił większe koszty swojej działalności, podniesie ceny. Proste, naturalne i bardzo prawdziwe!

To tylko część podwyżek, te najbardziej dotkliwe. Czekają nas ciężkie czasy, tym bardziej, że na większe wynagrodzenie nie możemy liczyć.

Nie chcę 2013 roku. Może to odpowiedni czas, aby pomyśleć o przeprowadzce? Już dziś? Wielu łodzian podróżuje do pracy do stolicy. Tam zarobki większe, ale co za tym idzie i koszty utrzymania w porównaniu z tymi w Łodzi też. Dlatego korzystniej mieszkać w centrum Polski, a do Warszawy dojeżdżać. Teraz może bardziej będzie się kalkulowało zamieszkać w Warszawie? Chyba warto to przemyśleć.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to można się zahibernować i jakoś przetrwać ten 2013 rok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.