Facebook Google+ Twitter

Nie chcę być jak John Malkovich... Chcę być jak Maria Callas

Grupa lokatorów pewnego pensjonatu, emerytowanych artystów, postanawia odzyskać swoją młodość wystawiając spektakl z okazji rocznicy śmierci wielkiej Marii Callas... Tę pełną humoru historię możemy zobaczyć na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi.

Zdjęcie ze spektaklu "Być jak Callas" / Fot. Marcin Kopeć / Teatr Muzyczny w ŁodziNiegdyś gwiazdy, dziś - zapomniani emeryci, spędzają swój czas, oglądając telewizję i plotkując. Nadchodzi jednak dzień, w którym postanawiają wyrwać się z marazmu. Podejmują decyzję o uświetnieniu rocznicy śmierci Marii Callas i wystawieniu spektaklu na jej cześć. Intensywne przygotowania pozwalają im cofnąć się do czasów, w których święcili triumfy i znów poczuć się młodo. "To pełna humoru, ale i wzruszająca opowieść o ludziach, którzy poświęcili całe swoje życie teatrowi i muzyce, to także opowieść o przekazywaniu z pokolenia na pokolenie tradycji i miłości do śpiewu"*.

Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na spektakl "Być jak Callas" już 7 i 8 maja. Oba spektakle odbędą się o godz. 18.30 w Łódzkim Domu Kultury (bilety w cenie 25 i 35 zł do nabycia w kasie ŁDK). Na scenie będzie można zobaczyć największe gwiazdy łódzkiej operetki, m.in. Andrzeja Fogla (Momo), Annę Walczak (Maria) i Elżbietę Walaszczyk (Renata). Reżyserem (i scenografem zarazem) jest Tomasz Konina, absolwent warszawskiej PWST, reżyser m.in. "Wujaszka Wani" (1998, Teatr Ateneum), "Wesela Figara" (1998, Opera Wrocławska) i "Peleasa i Melizandy" (2002, Teatr Wielki - Opera Narodowa w Warszawie); stypendysta Alberta Vilara w Royal Opera House Covent Garden w Londynie.

Zdjęcie ze spektaklu "Być jak Callas" / Fot. Marcin Kopeć / Teatr Muzyczny w Łodzi

* cytat z opisu spektaklu na stronie Teatru Muzycznego w Łodzi

__________
UWAGA! Informacja z 7 maja (godz. 10.30) - spektakl został odwołany z przyczyn niezależnych od Teatru (i autorki tego tekstu...)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.