Facebook Google+ Twitter

Nie chcę płacić haraczu!

KRRiT, chociaż nie ma inicjatywy ustawodawczej, pracuje nad nowym pomysłem, którego wejście w życie oznaczałoby, że abonament radiowo-telewizyjny miałby być doliczany do rachunków za prąd.

Obecnie płacimy abonament za posiadanie odbiornika RTV, a więc ustawowo - wystarczy posiadać sprawny odbiornik oraz instalację antenową, (jeśli jest niezbędna), aby być zobowiązanym do rejestracji i płacenia abonamentu.

KRRiT, chociaż nie ma inicjatywy ustawodawczej, pracuje nad nowym pomysłem, którego wejście w życie oznaczałoby, że abonament radiowo-telewizyjny miałby być doliczany do rachunków za prąd. W ten sposób, nikt nie uchylałby się od jego płacenia. Z danych KRRiT wynika, że zaległości Polaków z tytułu nieopłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego sięgają około dwóch miliardów złotych. Rzeczniczka Rady Katarzyna Twardowska mówi, że to jeden z wariantów, a projekt ma być gotowy pod koniec tego roku. Ten wariant zupełnie mi się nie podoba i nie chcę wiedzieć, jakie są pozostałe warianty.

Wiele lat temu, podpisałam umowę z Cyfrą plus. W ramach opłaty abonamentowej i zgodnie z regulaminem mam prawo do odbioru wszystkich programów telewizji publicznej. W chwili podpisywania umowy, nikt nie żądał zarejestrowania odbiornika, ani nie pytał nawet, czy go mam. Abonament opłacam regularnie i terminowo, a w zamian za to, mam setki ciekawych programów, przy czym TVP1, czy TVP2, są na szarym końcu listy moich ulubionych. Nie oglądam ich wcale, albo prawie wcale.

Dlaczego więc jestem zmuszana do płacenia za coś podwójnie?

Nie jestem fachowcem od tych spraw, ale brakuje tu chyba jakiegoś porozumienia telewizji płatnych z telewizja publiczną. Prywatne platformy cyfrowe, takie jak n, Polsat cyfrowy, czy Cyfra plus, włączając do podstawowego pakietu programy TV publicznej, powinny może płacić KRRiT za prawa do emisji tych programów. Wtedy nikt nie straszyłby ludzi doliczaniem abonamentu do rachunków za energię elektryczną.

Co na to premier Tusk, który twierdził, że abonament to haracz, mówił, "ja nie pozwolę żeby ludzie płacili taki haracz " i zachęcał, aby go nie płacić?

Mam nadzieję, że ten numer nie przejdzie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

julian
  • julian
  • 07.01.2012 14:37

wykupiłem pakiet w Nce i wolę im płacić abonament, za coś co rzeczywiście oglądam, bo z kanałów publicznej, to raptem jedynkę na wiadomości włączaam. bardziej wolę prywatne stacje i ich ofertę programową…

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kalesanty
  • Kalesanty
  • 29.12.2011 21:42

Wariant z rachunkami za energię już został zaniechany. Wg. informacji w Onet.pl, "spółka" KRRiT wpadła na pomysł, że dane o posiadaczach odbiorników weźmie od poszczególnych Telewizji Kablowych. Moja umowa z TK już została wypowiedziana. Nie zamierzam sponsorować misji religijnych i składać się na sowite wynagro-
dzenia beznadziejnym tzw. dziennikarzom. Pospieszalski. Ziemkiewicz, Terlikowski i im podobni winni być oplacani przez Krk.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
  • JW@
  • 20.12.2011 16:21

Mam w d..... nawoływania Platformy --- płacić abonamentu nie będę i tyle.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba Wolski
  • Kuba Wolski
  • 20.12.2011 15:31

Przed wyborami, Platforma by zdobyć kilka punktów w sondażach ,namawiała bezczelnie do nie płacenia abonamentu ,dziś kiedy dorwała się do koryta ,nawołuje by płacić. Durni robią z ludzi ??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk krzycząc z mównicy sejmowej aby zaprzestać płacenia abonamentu miał w tym cel polityczny. Próbował zniszczyć, doprowadzić do likwidacji telewizje publiczną która w tamtym czasie przedstawiała prawdę o Tusku i jego kompanach. Teraz kiedy już pozbył się niezależnych dziennikarzy i obsadził swoimi ludźmi twierdzi że jednak należy płacić.
Taki to "dwulicowiec".

Komentarz został ukrytyrozwiń

KRRiT musiałoby więc najpierw uchylić nabyte uprawnienia inwalidom, emerytom, kombatantom i innym osobom zwolnionym z opłacania abonamentu, albo - musiałaby zaządać odcięcia tych wszystkich ludzi od prądu.
Poronione urzędnicze pomysły ...czyli próba odwrócenia kota ogonem kosztem uprawnionych, ktorzy akurat równocześnie należą do najsłabszych:
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/400216,od_1_marca_emeryci_moga_wnioskowac_o_zwolnienie_z_abonamentu_rtv.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.