Facebook Google+ Twitter

Nie chcemy płacić za prawo do własnego bloga!

Przed chwilą padła z mojej strony na forum propozycja zorganizowania się w internecie, w celu wspólnego protestu przeciw postanowieniu Sądu Najwyższego z dn. 26 lipca, wedle którego każda strona internetowa musi być zarejestrowana w sądzie!

A oto ten fragment artykułu z "Rzeczpospolitej", który wzbudza takie emocje wśród internautów:

"Z postanowienia wydanego 26 lipca wynika (sygn. akt IV KK 174/07), że nie ma znaczenia, czy strona internetowa opisuje działania władzy, czy też hobbysta doradza na niej, jak założyć swoje pierwsze akwarium. Jeśli są aktualizowane częściej niż raz do roku, powinny zostać zarejestrowane w sądzie. Uzasadnienie tego precedensowego postanowienia jest już napisane, ale brakuje podpisów wszystkich sędziów. Jak dowiedzieliśmy się w SN, można się z nim będzie zapoznać po 10 września."

Zdjęcie ilustracyjna / Fot. Tadeusz Sobczak/Dziennik ŁódzkiNiepodporządkowanie się temu przepisowi może w skrajnym przypadku zaprowadzić nas do więzienia. Tak mamy budować społeczeństwo obywatelskie? Czy nie dość, że Polska jest jednym z najdroższych krajów, jeśli chodzi o cenę połączeń internetowych, to jeszcze mamy płacić za prawo do wyrażania własnych opinii? Chyba czas się zorganizować - kieruję te słowa do wszystkich internautów - i wspólnie, bez względu na wszelkie możliwe podziały, zaprotestować przeciw decyzji, która niszczy to, co budujemy wspólnie już od kilku lat: sieć obywatelską, społeczeństwo obywatelskie.

Jesteś przeciw?

Podpisz petycję

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

Hmmm, chyba karkołomny pomysł padł albo nie trafiłam jeszcze na odpowiedni przepis. Powyższe komentarze kończą się na dacie 3.09.2007r.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech władza idzie dalej... trzeba będzie zarejestrować zeszyty szkolne, kalendarze osobiste, teminarze, post it-y na lodówkach, zapiski w telefonach i serwetki w kawiarniach bo te także bywają zapisywane. No i na wszelki wypadek papier toaletowy, bo na każdej rolce to mozna takiego paszkwila wypisać, że ho ho

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mówcie, że wierzycie, że ktokolwiek będzie wymagał rejestracji bloga czy strony "ja i MoJE cHoMikI". :D
A że generalnie pojawiła się w prawie taka możliwość. A czego się spodziewać w świecie gdzie firma za całkiem symboliczne pieniądze może sterować komitetami normalizacyjnymi?
Generalnie to IMO nie ma się czym przejmować ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram protest! Mówię absolutne NIE państwu policyjnemu, wszelkim przejawom totalitaryzmu! Mówię stanowcze TAK wolnemu słowu, swobodnemu i bezpłatnemu wyrażaniu własnych opinii. Takie prawo, w końcu, nam konstytucja gwarantuje!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli tak dalej pójdzie, będziemy płacić za podatki od okien, drzwi, brody. Każdy nasz ruch będą śledzić teleekrany, a na ścianach będą wisieć plakaty z napisem WIELCY BRACIA PATRZĄ

Komentarz został ukrytyrozwiń

beznadziejne to postanowienie;/ Oczywiście, że Przeciw!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Protest

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeciw!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.08.2007 10:18

Protestuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

lalalala :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.