Facebook Google+ Twitter

Nie czekając aż zima zaskoczy - trochę więcej profilaktyki

W jesiennej porze roku, kiedy już mało jest liści na drzewach, można przystąpić do formowania koron drzew i usuwania konarów nadmiernie uszkodzonych i słabo trzymających się pnia. Zainteresowane tym powinny być firmy ubezpieczeniowe.

Usuwanie nadmiernie wyrośniętych gałęzi. / Fot. Piotr WierzbickiJeśli górale zapowiadają srogą zimę, warto pomyśleć o zabezpieczeniu terenów miejskiej zieleni przed opadaniem konarów i gałęzi drzew w czasie sztormowej pogody i silnych opadów śniegu.
Szczególnie tam gdzie najczęściej parkowane są samochody i przechodzą przechodnie.

Opadający konar może pozbawić człowieka życia i tak uszkodzić samochód, że będzie się nadawał wyłącznie do złomowania. Obecnie parkingi w dużych miastach są zatłoczone i przewracające się drzewo likwiduje na raz kilka samochodów. Można sobie szybko wyliczyć średnią, ile odszkodowań muszą wypłacić firmy ubezpieczeniowe, a w konsekwencji o jaką kwotę podnieść stawki ubezpieczeniowe.

Usuwanie konarów zagrażających ludzkiemu życiu i mogących uszkodzić samochody. / Fot. Piotr WierzbickiFirmy zajmujące się pielęgnacją terenów zielonych w miastach, powinny dokonywać okresowych przeglądów stanu drzewostanu, ze szczególnym uwzględnieniem drzew łamliwych, jak wierzby. Drzewa o zbyt masywnie rozbudowanych koronach nie są w stanie oprzeć się tak silnym wiatrom, jakie występowały na terenie Europy w ostatnim okresie.

W miejscach gdzie prowadzi się nowe nasadzenia, trzeba brać pod uwagę właściwy dobór odmian roślinności, sadzonej względem siebie tak aby tworzyła właściwą biocenozę, a w konsekwencji tworzyła zespoły roślinności odpornej na wszelkiego rodzaju choroby i zapobiegała nadmiernemu rozwojowi szkodników, żerujących na tych roślinach.

Zobaczmy to na filmie, jak w sposób bezpieczny dokonuje się pielęgnacji roślin i gdzie można nabyć dobre rośliny do nasadzeń.Zobacz:
Barwy JesieniWybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piotrek! Apeluj, apeluj, żeby odpowiedzialne czynniki uwrażliwić na szkody, jakie mogą wyrządzić nieodpowiednio, lub całkiem nie podcięte drzewa. Ja zimą br. też pisałem o zagrożeniach na "Autostradzie Poznańskiej" w Szczecinie, ale bez odzewu. Nadal drzewa zagrażają wszystkim użytkownikom drogi. Pisałem też do Urzędu Miasta i też nikt nie odpowiedział. Sam zobacz. link Może by się przydało przywrócić go na czoło?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.