Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11694 miejsce

Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

To nowa kampania społeczna mająca na celu zachęcenie, szczególnie młodzieży, do czytania książek. "Sprawmy, by czytanie stało się modne i fajne!" - głoszą twórcy. Zadanie niełatwe ale projekt jest pomysłowy.

 / Fot. w24O tym, że poziom czytelnictwa w Polsce jest niski, wie większość z nas. Ale nie wszyscy byli gotowi, żeby coś z tym zrobić. W przeciwieństwie do GTQX – Grupy Twórczej Qlub Xsiążkowy, nieformalnej grupy znajomych, którzy spotykają się, by dyskutować o przeczytanych książkach.

public domain / Fot. Ernst Ludwig Kirchner (1880–1938)- Znalazłam na Facebooku zdanie Johna Watersa "We need to make books cool again. If you go home with somebody and they don’t have books, don’t fuck them.". Nasza kampania jest kontynuacją tej myśli - zdradza Bianka Siwińska, inicjatorka całej kampanii.

GTQX dość szybko pozyskała sponsora - AG Complex – dzięki któremu promocja idei czytelnictwa nabierze realnych kształtów w postaci kalendarza.

Bohaterami kampanii są znakomitości popkultury - Kazimiera Szczuka, Sylwia Chutnik, Kapela ze Wsi Warszawa, a nawet Jeża Jerzego. Każda z postaci została uchwycona w niezwykle intymnej sytuacji z ulubioną książką i łóżkiem w tle. To doskonała ilustracja charakteru kampanii. - Zgłaszały się do nas kolejne osoby i nagle okazało się, że 12 miesięcy kalendarza to za mało. Wtedy zdecydowaliśmy się na wernisaż - opowiada rzecznika kampanii.

Chęć udzielenia pomocy przy realizacji wernisażu wyraził jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na kulturalnej mapie - warszawski Traffic Club, który zdecydował się oddać swoją przestrzeń na użytek tego szczytnego celu. I tak oto już 15 grudnia będzie można zobaczyć namacalne efekty całej akcji, a także porozmawiać z twórcami i bohaterami kampanii.

- Oczywiście nie zdradzamy jeszcze wszystkiego. Mamy przygotowanych kilka niespodzianek. Wszystkie znajdziecie na naszym fan page na Facebooku - dodaje Artur Kawa, jedna z osób zaangażowanych w projekcie.

Gwiazdy do sesji malowała Emilia Bylińska z EB make up, a zdjęcia zrealizował zespół znakomitych fotografów i fotografek: Małgorzata Mikulska, Anna Migos, Natalia Grzelak, Maciej Ramos, Nikodem Szymański, Sebastian Skalski, Gabriel Piernikarz, Radosław Centra, Paweł Grześ i Robert Koliński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

4610
  • 4610
  • 13.11.2011 02:39

a kto śpiewa nie grzeszy i modli się dwa razy

Komentarz został ukrytyrozwiń

GTQX - Grupy Twórczej Qlub Xsiążkowy
Jeżeli takie grupy będą zachęcać do czytania, będzie cienko...
Lepiej dałaby sobie radę z tym problemem Grópa Tfurcza Klub Książkowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Kto czyta książki, żyje podwójnie". Umberto Eco.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.