Facebook Google+ Twitter

"Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!" w Krakowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-10 15:47

Pamiętacie świetną kampanię społeczną zachęcającą do czytania? Po wernisażu w Warszawie i Zielonej Górze przyszła pora na Kraków. Zapraszamy serdecznie!

„Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!” to kampania społeczna promująca czytelnictwo, zrodzona z inspiracji słowami Johna Watersa: „We need to make books cool again. If you go home with somebody and they don’t have books, don’t fuck them”. Grupa książkowych entuzjastów skupiona wokół warszawskiej Grupy Qlub Xiążkowy postanowiła zaprosić znane postaci polskiej kultury, m.in. Pawła Althamera, Kazimierę Szczukę, Jacka Dehnela czy Sylwię Chutnik do sfotografowania się z książkami w najbardziej intymnych miejscach lub pozach.

Pomysł okazał się na tyle dobry, że do akcji włączyło się kilkadziesiąt innych – bardziej lub mniej znanych miłośników literatury, których fotografie stworzyły całkiem pokaźną kolekcję zdjęć. Część z nich zawisła w warszawskim Trafficu jako czasowa wystawa zainaugurowana wernisażem, w którym wzięli udział twórcy i bohaterowie akcji.

Kampania zyskała błyskawiczną popularność wśród polskich czytelników i w mediach. Wygrała plebiscyt czytelników portalu KampanieSpoleczne.pl, zdobyła również tytuł Impactor Projekt roku 2011 w kategorii kampania społeczna roku. Już 13 kwietnia „Nie czytasz?” zawita do Krakowa. Wystawa w Cafe Foyer będzie pretekstem do cyklu czytelniczych imprez mających na celu tak promowanie czytania książek jako formy spędzania wolnego czasu i przyjemności, jak integrację wszystkich bibliofilów z byłej stolicy Polski.

Kalendarz imprez
(Wszystkie wydarzenia odbywają się w Cafe Foyer, Pl. Św. Ducha 1, budynek Teatru im. Juliusza Słowackiego. Na wszystkie imprezy wstęp wolny)

19 marca - 12 kwietnia: Kawa za książkę, czyli kompletujemy biblioteczkę
Przed zbliżającą się wystawą „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!” i cyklem imprez dla miłośników literatury, przystosowujemy przestrzeń Cafe Foyer tak, aby stała się jeszcze bardziej przyjazna bibliofilom. Przez tydzień przyjmujemy beletrystykę, która zalega Wam na półkach, zajmując miejsce na kolejne książki, której chcecie się pozbyć, którą przeczytaliście, albo po prostu chcecie nam ofiarować. W zamian za oddane na barze książki, otrzymacie kawę lub herbatę gratis! Wszystkie tomy stworzą biblioteczkę Cafe Foyer, która będzie później dostępna dla naszych gości – do czytania lub wymiany na inne lektury.

13 kwietnia, godz. 20 – Wernisaż wystawy "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!"
Odczarowujemy piątek 13! Zapraszamy na otwarcie wystawy, podczas którego w rytm chilloutowej, idealnej do czytania, muzyki, będziecie mogli spróbować specjalnego, literackiego drinka wieczoru, zrobić sobie zdjęcie z ukochaną książką w teatralnej scenerii, wymienić się lekturami z innymi gośćmi, lub skorzystać z naszej biblioteczki, zostawiając niechciany tom, a zabierając pożądany :) Prócz tego, specjalnie przygotowana ściana czeka na zapełnienie się Waszymi ukochanymi cytatami. I... kto wie? Może uda się kogoś poderwać na książkę? Na hasło „literackie Foyer” 10 proc. zniżki na barze!
M.Cz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czytelnik
  • Czytelnik
  • 11.04.2012 06:12

Czytam, ile wlezie, aż mi gały na wierzch wyłażą... A moja miła i tak nie wpuszcza mnie nawet przed próg. Nie mówiąc już o łożu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.