Facebook Google+ Twitter

Nie dać się zwariować od obietnic polityków

Trzeźwo myśleć podczas kampanii wyborczej to trudna rzecz. Zwłaszcza, gdy zewsząd obiecują nam same dobrodziejstwa, a czyści jak łza kandydaci na szacowne publiczne stanowiska wcale nie są takimi aniołami, jak nam się wydaje.

Hanna Gronkiewicz-Wlatz. Fot. AKPAŻycie w Polsce bywa skomplikowane. Szczególne trudności mamy ze zrozumieniem i ocenieniem świata polityki. Choć pewne fakty istnieją w naszej świadomości, czasami chcielibyśmy po prostu o nich zapomnieć, tylko po to, aby rzeczywistość, w której żyjemy nie była taka szara. W tym wymazywaniu z pamięci pewnych niewygodnych informacji skutecznie pomagają nam firmy marketingowe, które swoje żniwa zbierają szczególnie przed wyborami. Nie od dziś wiadomo, że kampanie wyborcze to przysłowiowy "pic na wodę, fotomontaż". Dużo obiecanek, przedstawiania kandydatów w różowym świetle, za co nikt w poniedziałek po wyborach nie odpowiada.

Weźmy "pod lupę" panią prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz. Ileż to pozytywnego dowiedziałam się podczas kampanii o tej kandydatce. Wielkim zaufaniem cieszy się pani prezydent w różnych środowiskach, nawet wśród moich znajomych, czyli studentów. Nie pamiętamy lub nie wiemy pewnych faktów z życia pani Gronkiewicz-Waltz. Pani prezydent ma "na koncie" np. taką "perełkę", jak zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, które złożyło Stowarzyszenie Pokrzywdzonych przez System Bankowy w sprawie upadłości Banku Staropolskiego w Poznaniu.

Hanna Gronkiewicz-Waltz jako szefowa Komisji Nadzoru Bankowego wnioskowała w 2000 r. ogłoszenie upadłości Banku Staropolskiego. Miała się w tym celu powołać na nieistniejącą opinię biegłego dotyczącą sytuacji finansowej banku. Swoje “drugie” oblicze Hanna Gronkiewicz-Waltz pokazała także w trakcie kampanii wyborczej. Wszelkie standardy życia publicznego złamała podczas wizyty w hospicjum, gdzie wśród umierających ludzi oskarżyła ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego o rzekome zmniejszanie dotacji na hospicja przez miasto.

Podczas wyborów prezydenckich w 1995 r. Hanna Gronkiewicz-Waltz uzyskała 2,76 proc. poparcia, co świadczy, że społeczeństwo obdarzyło ówczesną panią prezes Narodowego Banku Polskiego nikłym zaufaniem. Nikt oczywiście nie wydrwił takiego wyniku, natomiast, gdy Wojciech Wierzejski uzyskał także małe poparcie w tegorocznych wyborach na prezydenta Warszawy, liberalne środowiska miały wielkie pole do popisu dla swoich ironicznych uwag. Najważniejsze w gorączce sceny politycznej, to nie dać się zarazić wirusami, od których ciężko się wyleczyć, a i z powikłaniami też są problemy i to czasami na wiele lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Niestety, p. Aniu, tak się stało, jak się stało, i znowu... wszyscy będziemy za to "nagrodzeni" - nie wszyscy wybierają, ale wszyscy odczują skutki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no i brak fotki nie wpływa dodatnio na wiarygodność Autora

Komentarz został ukrytyrozwiń

Minus, bo aż nazbyt widoczny jest negatyw w stosunku do HGW. Ja też wolałbym np. Marcinkiewicza, ale to już kwestia indywidualna...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No nie, jednak nawet konserwatyści się śmieją, że Wierzejski przegrał z KW "Krasnoludki i Gamonie" "Majora" Fydrycha!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No jednak WW otrzymał bodaj poparcie 0,6%.. To parę razy mniej niż HG-W. No i wielu jest na WW ciętych, bowiem co rusz to znajdują go na jakiś "dziwnych" filmach i zdjęciach...
Jeśli HG-W popełniła przestępstwo lub kompromitację to powinna odejść z poltyki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdyby polityków oceniać po obietnicach, to bym podjął decyzję o bojkocie wyborów, wszak każdy z nich oszukuje, kłamie a najogledniej - koloryzuje. I stąd mała frekwencja. Ale jeśli pójdzie tylko parę osób to i tak wyboru dokonają. Pewnie wkraczamy w erę uznania, że obecna formuła wyborów to kłamliwy przeżytek, ale co innego w to miejsce?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.