Facebook Google+ Twitter

Nie daj fiskusowi, 1% przekaż harcerzowi. Lub komukolwiek innemu

Kolejny rok mamy prawo przekazać 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Czy już wiesz komu go przekażesz? Zobacz, jak prosto można przekazać podatek dla organizacji pożytku publicznego.

 / Fot. Ze zbiorów autoraKo końca kwietnia każdy zarabiający Polak ma obowiązek złożyć zeznanie podatkowe, popularny PIT. Może jednocześnie przekazać jeden procent swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Sam zdecyduje kogo chce wesprzeć.

Czy wiesz jak to zrobić? Czy już zastanowiłeś się kto będzie korzystał z Twojego odpisu? Jeśli nie, zajrzyj na stronę NGO, gdzie jest lista organizacji uprawnionych do otrzymania Twojego odpisu 1%.

Tu znajdziesz organizacje pożytku publicznego uprawnionych do 1% podatku za 2013 rok

Przekazanie podatku jest proste i nic nie kosztuje. Zrobisz to w trzech prostych krokach:

KROK 1: Wypełniając PIT w rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego” w pozycji „Numer KRS” wpisać numer KRS wybranej organizacji, np. 0000273799.

KROK 2: W pozycji „Wnioskowana kwota” umieszczamy kwotę 1% swojego podatku wyliczonego w zeznaniu podatkowym zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół.

KROK 3: W rubryce „Informacje uzupełniające” w polu „Cel szczegółowy" możemy wpisać dodatkowe informacje, np. na co nasz podatek ma być spożytkowany.

 / Fot. Materiał ZHPPamiętajmy, że w jednym formularzu PIT możemy wesprzeć tylko jedną organizację. Pieniądze 1% podatku należnego urząd skarbowy przekaże na konto wybranej organizacji.

Organizacje, które możemy wspomóc działają w każdej miejscowości, mają zasięg lokalny albo ogólnopolski. Dla nich każda przekazana złotówka jest ważna i będzie doceniona. Zostanie wydana na cele statutowe a nie na premie dla prezesów. I to jest bardzo ważne w idei 1%.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

tworzy domy, w których mieszkają ludzie z niepełnosprawnścią intelektualną z tymi bez neij - razem żyją, gotują, śmieją się itd., próbują normalnie żyć. tylko albo aż tyle. wygoogluj sobie "L'arche polska" jak chcesz więcej info ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agnieszka, a co robi akurat ta fundacja?

Komentarz został ukrytyrozwiń

no ja już wiem komu ;) - fundacji l'arche, którą znam, ufam jej i wiem, że te pieniądze będą dobrze spożytkowane. ostatni akapit artykułu właśnie o tym mówi - że są takie organizacje, które te pieniądze docenią i ich nie zmarnują. i takie powinniśmy wspierać całym sercem i wierzę, że nie zapomnimy o nich wypełniając pit

Komentarz został ukrytyrozwiń

A dla kogo Ty przekażesz 1% podatku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.