Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32808 miejsce

Nie daj się wylosować - warto samemu wybrać OFE

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-02 12:51

W Polsce istnieje 15 funduszy emerytalnych. Jak wybrać najlepszy? Właśnie stanąłem przed takim problemem.

Myśleliście już o Waszej emeryturze? Dla sporej części młodych ludzi jest to zbyt odległa przyszłość, by zaprzątać sobie tym głowę. Tymczasem właśnie na początku naszej kariery zawodowej podejmujemy decyzję, która w perspektywie może rzutować na naszą przyszłość.

Chodzi oczywiście o wybór OFE. W sporej części przypadków przynależność do Otwartego Funduszu Emerytalnego przyznawana jest w drodze losowania. Młodzi ludzie po prostu machają na to ręką, sądząc że i tak wszystko jedno, gdzie zostaną przydzieleni. Tymczasem jest to jedna z ważniejszych decyzji podczas uzyskania pierwszego zarobku. To właśnie ten fundusz, który wybierzemy, będzie gromadził nasze pieniądze, inwestował je i wypłacał nam emeryturę. Czy naprawdę chcemy, aby to maszyna decydowała o tym, do jakiego OFE przystąpimy?

W Polsce istnieje 15 funduszy emerytalnych, z których każdy kusi swoich potencjalnych klientów. Każdy charakteryzuje się inną strategią i osiąga inne zyski z inwestycji. Jak połapać się w tym wszystkim i wybrać najlepszy OFE? Właśnie stanąłem przed takim problemem.

ING? PZU? A może AVIVA?Po wstępnym rozpoznaniu zainteresowały mnie trzy najbardziej liczące się fundusze – ING, PZU “Złota Jesień” i Aviva Commercial Union. Dlaczego akurat te? Odpowiedź jest prosta – ponieważ (biorąc pod uwagę stan na czerwiec 2009 roku) mają największe zgromadzone aktywa i największą liczbę klientów. A o to właśnie w tym chodzi.


Podczas rozmowy z agentem/akwizytorem (wszystko jedno z jakiego OFE) dowiemy się, że to właśnie jego fundusz jest najbardziej rzetelny, najbardziej dba o klientów i osiąga największe zyski. Zapewne pokaże nam także kilka tabelek, z których jasno będzie wynikało, że to właśnie fundusz, który on reprezentuje, najlepiej inwestuje nasze pieniądze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.01.2010 07:15

Tutaj można porównać wszystkie fundusze: http://ofe.gourl.org/

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://forum.gazeta.pl/forum/f,1147,Wszystko_o_OFE.html

Lepiej wybrać samemu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm, nie do końca rozumiem Twoją wypowiedź i nie wiem co ona ma wspólnego z wyborem ofe:/

Komentarz został ukrytyrozwiń

ktoś niedawno powiedział że już nie warto inwestować w nieruchomości gdyż w USA ludzie tracą - to w co inwestować ma szary obywatel w lokaty bankowe , w fundusze , w inne produkty finansowe ? czy to nie kolejna ściema , zawsze największą wartością dla człowieka poza wolnością osobistą była chęć i pragnienie posiadania własnego lokum czyli mieszkania lub domu z ogródkiem i ktoś przy tym już majstruje żeby to zmienić - a przecież właśnie budownictwo to koło zamachowe każdej gospodarki i widoczny postęp i rozwój cywilizacyjny im więcej mieszkań , domów tym więcej zapotrzebowania na wszelkie produkty to jest podstawa rozwoju praktycznie każdej firmy ale może za chwilę okaże się że nie warto - to co warto?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Życie jest brutalne... Samymi warzywami człowiek się nie wyżywi niestety, ale działeczkę zawsze warto posiadać;) Przed wyborem ofe, obowiązkowym jak wiadomo, prędzej czy później stoi większość z nas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

kolejna ściema mydląca oczy obywatelom - jest takie przysłowie "jak masz na kogoś liczyć lepiej licz na siebie" i w myśl tej dewizy szanujmy swoje ciężko zapracowane pieniądze potrójnie , inwestujmy je w nieruchomości itp. inwestycje w coś realnego a nie wirtualnego byśmy się nie obudzili za 30 lat z "niczym" , lepiej mieć domek mały skromny i kawałek działeczki gdzie możemy mieć swoje własne produkty niż liczyć na 50 zł co miesiąc za 30 lat , te 50 zł może nie starczyć na jeden dzień a 3 ary ogródka z warzywami zapewnia nam całoroczne zapotrzebowanie na warzywa? czy nie jest to lepsza perspektywa?????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zanim cokolwiek wybierzecie, porównajcie sobie wszystkie OFE:
http://tiny.pl/3cgf

Komentarz został ukrytyrozwiń

artykuł dosyć ciekawy, ja miałem przyjemność rozmawiać z agentem ing i pekao, ing nie chciało do mnie przyjechać więc musiałem do nich iść a placówkę pekao mam koło domu więc też się do nich przeszedłem. Bardziej przekonał mnie pan w pekao i od razu podpisałem umowę, zobaczymy czy to dobry wybór będzie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.