Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8970 miejsce

„Nie daj szansy AIDS”

Dnia 24 listopada bieżącego roku w Multikinie 51 w Poznaniu odbył się finał konkursu „Nie daj szansy AIDS”. Zadaniem uczestników było nagranie filmu pt. „Krótki film o HIV”. Pierwsze miejsce na etapie wojewódzkim zajęły uczennice klasy 3B

„Nie daj szansy AIDS”
Dnia 24 listopada bieżącego roku w Multikinie 51 w Poznaniu odbył się finał konkursu „Nie daj szansy AIDS”. Zadaniem uczestników było nagranie filmu pt. „Krótki film o HIV”. Pierwsze miejsce na etapie wojewódzkim zajęły uczennice klasy 3B ze zbąszyńskiego gimnazjum: Gabriela Rożek (montaż i scenariusz), Wiktoria Fimińska (główna aktorka) oraz Olga Lauba (reżyseria).

 / Fot. Archiwum szkołyJako aktor w filmie wystąpił ich kolega – Oskar Rzepa. Film naszych gimnazjalistów zdeklasował 27 innych projektów z różnych powiatów Wielkopolski. Inicjatorką udziału w konkursie była opiekunka szkolnego koła PCK oraz nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa, Pani Magdalena Lehmann. Każdy ze zwycięzców miał duży wkład w film, słowa uznania należą się również Oskarowi, który wspomógł pracę dziewczyn. nigdy nie brakowało pomysłów. Młodzież ciężko pracowała nie tylko dniami, lecz także nocami. Nagrywanie odbyło się w twórczej atmosferze, a pomysłów nie brakowało.

 / Fot. Archiwum szkoły- Celem konkursu było zwrócenie uwagi na zależności pomiędzy ryzykiem zakażenia HIV a używaniem narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych ,,dopalaczy”. Dodatkowo film miał wskazywać na bezpieczne zachowania chroniące przed zakażeniem HIV i innymi chorobami przenoszonymi droga płciową oraz zachęcić do wykonania testu na obecność wirusa HIV. - skomentowała uczennica Olga Lauba.

Organizatorem konkursu na etapie wojewódzkim był Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Partnerami działań byli: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Koninie, Starostwo Powiatowe w Koninie i Urząd Miejski w Koninie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.