Facebook Google+ Twitter

Nie dajcie się zwieść. Rząd wiedział czym jest ACTA

Pod naciskiem obywateli premier Donald Tusk zmienił decyzję w sprawie ACTA. Wyjaśnił, że wcześniejsze decyzje podjął ponieważ nie wiedział czym jest ACTA. Wiemy jednak, że rząd był świadomy tego z czym ma do czynienia.

Odrzucenie ACTA
Premier Donald Tusk ogłosił, że Polska odrzuca ACTA. Otwarcie przyznał, że jego myślenie było archaiczne, a stanowisko rządu nieprzemyślane. Stwierdził też, że ACTA zagraża wolności. Zapowiedział również podjęcie działań w Parlamencie Europejskim na rzecz odrzucenia ACTA.

Usprawiedliwienie premiera
Szef rządu wyjaśnił, że jego wcześniejsze stanowisko było spowodowane niedostateczną wiedzą na temat ACTA. Przekonywał, że dopiero w ostatnim tygodniu dowiedział się o zagrożeniach wiążących się tą umową.

Cieszymy się, ale pamiętamy
Zmianę stanowiska ogłoszono w piątek (17 lutego) około godziny 15.05. Kilkanaście minut później rozpoczęto kampanię mającą na celu przekonanie niedostatecznie poinformowanych obywateli, że rząd wiedzę o umowie uzyskał dopiero w ostatnim momencie. Z jednej strony rząd był zaskoczony świadomością obywateli w efekcie której otarł się o możliwość utraty władzy. Z drugiej jednak strony komórki informacyjne rządu próbują stworzyć wrażenie, że wiedza o zagrożeniach pojawiła się dosłownie przed chwilą. W takiej sytuacji warto informować swoich znajomych o tych faktach. Najłatwiej jest to zrobić klikając ikonę Facebooka w polu „Dodaj do” tuż pod artykułem.

Świadomie i w porozumieniu
Na koniec warto przypomnieć, że premier Donald Tusk jako szef rządu, działając świadomie i w porozumieniu, sprawował nadzór nad trwającymi kilka lat, utrzymywanymi w tajemnicy przed obywatelami, negocjacjami w sprawie układu o ograniczeniu wolności obywateli Polski, obywateli państw Unii Europejskiej, oraz innych obywateli państw trzecich. Oni doskonale wiedzieli co robią i czemu ma to służyć. Jedyne czego nie przewidzieli to reakcja społeczna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Tusk perfidnie kłamie w "żywe oczy".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Donald Tusk
 • Donald Tusk
 • 17.02.2012 18:35

http://youtu.be/liMNtkaTty0

Komentarz został ukrytyrozwiń
kuzyn_maupy
 • kuzyn_maupy
 • 17.02.2012 18:11

to oczywiste, że doskonale rząd wiedział i z tego powodu wszystko ukrywał, jak tylko mógł, inaczej nie musieliby aż tak stawać na głowie, by aż tyle nam nakłamać...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
 • Lancet
 • 17.02.2012 17:09

Już nie bucz , starczy tematu ACTA -,

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 17.02.2012 17:08

tusk jednak z polakami w sprawie ACTA zagrał paskudnie kukułcze jajo z USA podrzucone europie ale europa oprzytomniała...

Komentarz został ukrytyrozwiń
david
 • david
 • 17.02.2012 17:07

a Ty czlowieku o pseudonimie Pinokio naucz sie jezyka Polskiego i pisz bez błędów,bo sam sobie wstyd robisz

Komentarz został ukrytyrozwiń
david
 • david
 • 17.02.2012 17:04

lepszy premier ,ktory potrafi przyznac sie do bledu i zmienic swoją decyzje niz taki Kaczor ktory do upadlego upiera sie przy swoim myslac tylko o tym by po trupach zemscic sie na wlasciwie samym sobie za smierc swego brata w Smolensku,popieram Donalda Tuska

Komentarz został ukrytyrozwiń
pinokio
 • pinokio
 • 17.02.2012 17:00

nie wiedzia to jeszcze gorzej,to len inierob,woli grac gala raz mniejsza raz wieksza i latac do domu samolotem.do dymisji partaczu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.