Nie dali rady wicemistrzom. Transfer - Asecco Resovia 1:3

W kolejnym meczu PlusLigi siatkarze Transferu Bydgoszcz ulegli na swoim parkiecie wicemistrzowi Polski Asecco Resovii.

Siatkarze Transferu Bydgoszcz nie dali rady wicemistrzom z Rzeszowa i we własnej hali ulegli Asecco Resovii 1:3 (24:26, 25:21, 23:25, 21:25) / Fot. Andrzej Wiosna
Mecz stał na wysokim poziomie, był bardzo wyrównany i bydgoskiej publiczności przyniósł wiele emocji.
W pierwszym secie obie drużyny na przemian wychodziły na prowadzenie, w końcówce drużyna Resovii miała nieco więcej szczęścia i zapisała go na swoje konto.
Drugi set to popis graczy Transferu, siatkarze z Bydgoszczy prowadzili nawet sześcioma punktami. Doskonałe ataki Cupkovica, Walińskiego i Jarosza dały pewne zwycięstwo drużynie Transferu.
Trzeci set cały czas trzymał w napięciu widzów, był niesłychanie wyrównany. Gunia, Cupkovic, Duff w Drużynie Transferu i Schoeps, Nowakowski i Ivovic w Resovii dali popis swoich wysokich umiejętności. Końcówka należała do drużyny Resovii.
Gracze z Rzeszowa wykazali więcej doświadczenia, byli bardziej opanowani, dokładni w swych poczynaniach. / Fot. Andrzej Wiosna
Podobnie było w secie czwartym. Do ostatniej fazy wyrównany, chociaż siatkarze Resovii kontrolowali grę prowadząc jednym-dwoma punktami.
W drużynie Transferu zawiódł nieco Jakub Jarosz, który nagminnie psuł zagrywki.
Resovia odniosła zasłużone zwycięstwo, choć nie przyszło ono łatwo wicemistrzom Polski.

Transfer Bydgoszcz. Duff, Jarosz, Waliński, Cupkovic, Woicki, Gunia, Nally - Wolański, Marshall, Jurkiewicz.

Asecco Resovia. Nowakowski, Ivovic, Schoeps, Drzyzga, Buszek, Holmes, Ignaczak - Konarski, Dryja, Tichacek.