Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

105017 miejsce

"Nie" dla atomu! Happening na Rynku Głównym w Krakowie

Na krakowskim Rynku Głównym w sobotnie popołudnie 10 marca, zebrała się grupka przeciwników budowy elektrowni jądrowych w Polsce. Ubrani w białe fartuchy demonstranci, rozdawali płyn Lugola i agitowali przechodniów.

1 z 5 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Nie dla atomu - demonstracja w Krakowie. Fot. Wiesiek Stempak
Nie dla atomu - demonstracja w Krakowie. Fot. Wiesiek Stempak

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

ptaszynski
  • ptaszynski
  • 11.03.2012 20:23

do Puchacza.. słyszłem ze można wykorzystać wynalazek tesli... tylko ogromny tłok i energia za darmo ... chyba niemcy chca tak zrobić!! a obywatele pewnie uwierzą...

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 11.03.2012 20:19

pisze ze atomówka to przyszłosc ale wcale nie pisze ze maja ja budować nasi .. moga to być niemcy ,japończycy a i kadra nadzorująca i szkoląca moze być od nich... tym bardziej ze nawet w tak prostej robocie jak autostrady nie moga sobie nasi technicznie dać rady !!więć raczej broń boze by nasi laicy to stawiali... a tak poza.. to ciekawe skąd niemcy chcą mieć energie ?? bo w wiatry to chyba nikt nie wierzy,węgiel zabroniony to może perpetum na wode??

Komentarz został ukrytyrozwiń
IICA
  • IICA
  • 11.03.2012 20:00

@nauczyciel: Żadne "Hę". Niestety masz nieprawdziwe informacje. Jedna z elektrowni atomowych wygasanych już od kilkudziesięciu znajduje się koło miejscowości Soest w Niemczech. A to jest blisko francuskiej granicy i z NRD nie miało nic wspólnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
IICA
  • IICA
  • 11.03.2012 20:00

@nauczyciel: Żadne "Hę". Niestety masz nieprawdziwe informacje. Jedna z elektrowni atomowych wygasanych już od kilkudziesięciu znajduje się koło miejscowości Soest w Niemczech. A to jest blisko francuskiej granicy i z NRD nie miało nic wspólnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nauczyciel
  • nauczyciel
  • 11.03.2012 16:39

Niemcy likwidują tylko "atomówi" w byłym NRD.Bo mają bardziej opłacalne w byłym RFN których nie likwidują.No i co "Hę"

Komentarz został ukrytyrozwiń
IICCA
  • IICCA
  • 11.03.2012 16:25

@puchacz vel telesin: Jak napisałem wcześniej. Polak do atomu się nie nadaje. Jak widzę tę bylejakość na każdym kroku, to jeżeli elektrownia atomowa w Polsce miałaby stanąć, to tylko pod warunkiem takim, że budowana jest przez nie-polaków, i zatrudniamy tam nie-polaków. Za mało człowieku widziałeś, że takie p.....oły piszesz. Dlaczego nie napiszesz o Niemczej, gdzie likwidują wszystkie atomówki? He? Dlaczego?

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 11.03.2012 14:51

elektrownie atomowe to i przyszłość i konieczność a o czystej energii czy to z wiatru lub z słonca w zależności jak ten wiatr powieje to wciskanie ludziom ciemnoty średniowiecznej ! ale faktycznie gdybym żył na uskoku tektonicznym jak japonia ? ale oni ryzykują i wciskają ludziom kłamstwa jak każdy rząd ze zdrowotnie w porządku... co za kłamstwa.... lecz w europie nie ma przeciwwskazań..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 11.03.2012 13:18

Ależ właśnie o tym piszę.Analogia nasuwa się sama.Rozwinięte gospodarki i takie które do tego aspirują korzystają z atomu.Dotyczy to zarówno świata jak i Europy.Państw dużych jak USA i mniejszych jak Francja czy Czechy.Wszystkie stawiają na atom bo stawiają na rozwój gospodarki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sandomierski
  • Sandomierski
  • 11.03.2012 12:36

Na szczęście el.at i tak powstaną w Polsce bo jest to wymóg cywilizacyjny.To czysta i bezpieczna energia, a awarie są albo wynikiem zaniedbań albo katastrof jak tsunami.Nie ma sensu tego roztrząsać.Są setki przykładów na korzyści z nich płynące.

Komentarz został ukrytyrozwiń
IICCA
  • IICCA
  • 11.03.2012 12:15

@Taliesin: Jak napisałem wcześniej i inni napisali, to nie dzięki atomówkom niektóre kraje zawdzięczają swój rozwój, tylko dzięki nauce i innym technologiom. A w Polsce było i będzie źle, bo są takie oszołomy jak ty, które uważają, że jak wszyscy tak robią to i Polacy też powinni. Tylko, żeby coś zrobić, to najpierw trzeba się tego dobrze nauczyć, potem porządnie wdrożyć, potem o to porządnie dbać, i przestrzegać pewnych procedur. Niestety Polska nie nadawała się do tego i nie nadaje nadal. Widzę, że należysz do tego stada, co sobie da wmówić wszelkie bajki, nawet te, że Calgon jest najlepszy dla twojej pralki.