Facebook Google+ Twitter

„Nie” dla bankowego haraczu. Sąd po stronie klientów

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-10-10 12:28

Prawdopodobnie znikną kilkuzłotowe opłaty za wybieranie gotówki z konta w oddziale banku. To ucieszy zwłaszcza starsze osoby, dla których korzystanie z bankomatu stanowi udrękę.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpisze niebawem przepis o takiej opłacie w banku Millennium do rejestru klauzul niedozwolonych. Figuruje tam już 897 postanowień sądu antymonopolowego.infografika: Jacek Drumowicz

– Czekamy tylko na pisemny wyrok Sądu Najwyższego i jego uzasadnienie – mówi Małgorzata Cieloch z UOKiK.

Z Millennium kilka lat procesowała się jego klientka. Sprawa przeszła przez wszystkie szczeble odwoławcze. Chodziło o opłatę w wysokości dwóch złotych. Sąd Najwyższy zgodził się z poglądem, że niewłaściwe jest jej pobieranie, jeśli bankowi trzeba osobno płacić za obsługę konta.
Takie rozstrzygnięcie nie oznacza jednak, że wszystkie banki muszą automatycznie zmienić swoje cenniki, mimo że UOKiK spiera się już o podobne rozwiązania z Bankiem Zachodnim WBK i Lukas Bankiem.
– Nasza sprawa jest inna, bo w przeciwieństwie do nas klienci Millennium nie mogli bezpłatnie korzystać z bankomatów – twierdzi Piotr Gajdziński, rzecznik BZ WBK.
Nie wyklucza jednak, że – po zapoznaniu z uzasadnieniem wyroku w sprawie Millennium – BZ WBK zrezygnuje z takiej opłaty. (JM)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pyrrusowe zwycięstwo? Przecież bank podniesie stałą opłatę za prowadzenie konta. Ale gratulacje za wygraną walkę. Z tego co wiem, są banki, które przy wypłatach małych pobierają opłatę. Jeśl iktoś d. zawraca i stoi w kolejce blokując innym czas a wybiera 50 zł to płaci 2 zł. Jeśli bierze 1000 zł to nie płaci. Dałem przykłady - nie wiem, gdzie leży granica płacenia/niepłacenia. Myślę, że to słuszna idea, ale może się mylę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.