Facebook Google+ Twitter

Nie - dla fali antykatolickich działań

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-08-06 12:31

Stowarzyszenie Unum Principium apeluje o wywieszenie 15 sierpnia flag biało-czerwonych przyozdobionych błękitnymi wstążkami.

W związku z zaplanowanym na 15 sierpnia br. koncertem Madonny oraz z coraz częstszymi przypadkami wykorzystywania szeroko rozumianej kultury i sztuki do urągania godności religijnej społeczności katolickiej w Polsce, Elżbieta Bączkowska - Prezes Stowarzyszenia Unum Principium - zwróciła się do wiernych z apelem o wywieszenie w dniu 15 sierpnia flag biało-czerwonych przyozdobionych błękitnymi, a więc Maryjnymi, wstążkami.

Treść apelu: www.15sierpnia.110mb.com

Apel ten nie straci swojej aktualności po 15 sierpnia, lecz będzie ponawiany przed każdym wielkim świętem narodowym i religijnym dopóty, dopóki nie zostanie powstrzymana fala antykatolickich przedsięwzięć.

Przypominam, że Stowarzyszenie Unum Principium jest inicjatorem protestu wobec koncertu Madonny oraz musicalu, w którym publiczność miała za pośrednictwem sms-ów wydać wyrok na Jezusie Chrystusie. Na co dzień stowarzyszenie popularyzuje msze trydenckie, jest także organizatorem ogólnopolskich Spotkań Pokolenia Summorum Pontificum.Krzysztof Zagozda - rzecznik prasowy Stowarzyszenia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Gdybym mogła, dałabym Wojciechowi +5 za komentarz. Nareszcie jakaś rozsądna wypowiedź w tym temacie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem katolikiem. Równoczesnie jestem wrogiem dewocji i prób organizowania histerii pod szyldem Kościoła.Moja wiara jest silna i nie widzę potrzeby walki z wyimaginowanymi wrogami.
Kościól też jest silny spokojem i nie potrzebuje panikarskich medialnych akcji.Często służą one wąskim interesom wiernych lub jednemu bardzo kontrowersyjnemu, nietykalnemu zakonowi, bedacemu wlascicielem radia, ktore ma najmocniejsze nadajniki w kraju.
Madonna jest prowokacyjną piosenkarką i tyle.Tak zwany świat rozrywki pełen jest podobnych skandalistow (vide Marylin Manson), którzy ze skandalu uczynili swoje logo.Często to tylko poza sceniczna.
Może zamiast histerycznych akcji skupic sie nad własną wiarą, tak by nie zapominać o niej po wyjściu z niedzielnej mszy, co jest największą słabościa wierzących.Może zamiast kolejnych odwiertów geotermalnych lepiej rozwinąc pomoc dla patologicznych rodzin, odkomercjalizować sakramenty święte ? Kosciól zawsze był silny wiarą swoich wiernych.Jezeli ktoś traktuje ich jako bezmyślne owieczki to do niczego dobrego nie prowadzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już przesada abym stosował sie do propozycji lub zaleceń jakiegoś stowarzyszenia i popierał go!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.