Nie dla "Isi" Porsche. Radwańska przegrała z Peer

To koniec marzeń Agnieszki Radwańskiej o triumfie w turnieju na ziemnych kortach w Stuttgarcie (z pulą nagród 700 tysięcy dolarów). Polka po emocjonującym pojedynku przegrała z Shahar Peer 3:6, 7:6 (7-4), 2:6.

A. Radwańska / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Agnieszka_Radwanska_at_the_2008_US_Open.jpg&filetimestamp=20081231212229Mecz rozpoczął się po myśli "Isi", która przełamała serwis rywalki i objęła prowadzenie 2:0. W kolejnych minutach spotkania inicjatywę na korcie przejęła pochodząca z Izralea Peer. Skutkiem tego było wygranie przez niej pierwszej partii 6:3.

Druga odsłona to także dominacja Izraelki. Skuteczność i precyzja prezentowane przez sklasyfikowaną na 20. miejscu w rankingu WTA Peer dały jej prowadzenie 3:1. Wydawało się, że losy tego spotkania są już przesądzone. Radwańska jednak przebudziła się, co zaowocowało wygraniem przez nią trzech kolejnych gemów.

Końcówka seta to przede wszystkim pokaz emocji i nerwów z obu stron. W tie-breaku górą była "Isia", która po dwóch widowiskowych skrótach tuż za siatkę wyszła na prowadzenie 5:3. Ostatecznie druga partia padła łupem sklasyfikowanej na ósmym miejscu Polki. O wygranej musiał zatem przesądzić trzeci set.

W nim wyraźnie lepsza okazała się Shahar Peer. Przy prowadzeniu 5:0 było już niemal pewne, kto awansuje do trzeciej rundy turnieju. Po wygraniu dwóch honorowych gemów przez polską tenisistkę, Izraelka dokończyła dzieła- zdobyła upragnionego gema i zwyciężyła cały mecz 6:3, 6:7 (4-7), 6:2.

Agnieszka Radwańska pożegnała się tym samym z dalszą rywalizacją w Porsche Tennis Grand Prix, w którym na triumfatorkę czeka piękne Porsche Boxter.