Facebook Google+ Twitter

Nie dla Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Czy krytyk Orkiestry to potwór nienawidzący chorych dzieci? Czy taka kreatura ma prawo do uczciwej debaty?

 / Fot. W24Nie trzeba podważać sensu istnienia przedsięwzięcia znanego jako WOŚP, wystarczy zacząć zadawać pytania o koszty całej imprezy (promocji, udziału państwowych służb, samorządowych wydatków na koncerty gwiazd estrady), aby zostać okrzykniętym draniem bez serca, nieczułym na krzywdę cierpiących maluchów.

Ci, którzy się odważyli tak powiedzieć - jak Łukasz Warzecha z „Faktu” - spotkali się z lawiną niewybrednych komentarzy, w wulgarny sposób kwestionujących posiadanie przez te osoby ludzkich uczuć.

W programie telewizyjnym "Tomasz Lis na żywo", którego gośćmi byli: wspomniany redaktor Faktu i muzyk Krzysztof Skiba, prowadzący jednym sprytnym trikiem ustawił Łukasza Warzechę w roli odosobnionego w swoich poglądach orędownika złej sprawy. Przeprowadził błyskawiczny sondaż sympatii, zadając publiczności pytanie dotyczące Orkiestry: "Czy państwa zdaniem warto organizować WOŚP?", na które nastąpiło chóralne "Warto!", po czym rozległa się burza oklasków.

Krytykowi Orkiestry odbiera się więc możliwość prowadzenia publicznej debaty na równych zasadach, w czego efekcie jest on klasyfikowany jako ten "jedyny zły" wśród sprawiedliwych.

Na stronie www.wartości.org.pl znajduje się zapis obszernego wywiadu Patryka Grząbki z twórcą Orkiestry. W artykule czytamy dość kuriozalne pytanie:

"Jakiś czas temu ktoś znalazł na ulicy 10 tys. zł i oddał je na posterunku policji z prośbą, żeby odszukano osobę, która te pieniądze zgubiła. Moim zdaniem są tylko trzy możliwości wyjaśnienia tej nieskazitelnej uczciwości - znalazcą był: a) wolontariusz WOŚP; b) pracownik fundacji WOŚP; c) Ty. Czy jako profesor uczciwości masz sposób na ludzką nieuczciwość?"

Treść pytania doskonale oddaje bezkrytyczny stosunek zdecydowanej większości społeczeństwa do Orkiestry i jej lidera. Jerzy Owsiak nie zaprotestował przeciwko takiemu postawieniu sprawy, uznając tym samym, że dobre uczynki zarezerwowane są wyłącznie dla ludzi związanych z Orkiestrą. Nie dziwi więc, że w takim stanie rzeczy nieliczne głosy sceptyków są powszechnie wyśmiewane, a ich autorzy odsądzani od czci i wiary.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

ad Rem
  • ad Rem
  • 17.01.2012 18:04

@ Panie Koźmiński .....a dlaczego pan nie pracuje ? Owsiak ratuje tysiące ludzi a pan ???? Zrzędzi zrzędzi zrzędzi!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
skrzat
  • skrzat
  • 17.01.2012 17:55

@Panie Koźmiński pan jest tak komiczny ,że mózg staje . Co ma rząd do Owsiaka ? Orkiestra gra od 20 lat , gdzie po drodze wszyscy rządzący byli , tylko pisowcy się odcięli od tego bo Rydzyk kazał i Caritas ubożał .

Komentarz został ukrytyrozwiń
józef
  • józef
  • 17.01.2012 16:26

warzecha to tylko pusta chochla do kartoflanki ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateusz Kenwich
  • Mateusz Kenwich
  • 17.01.2012 14:44

Najpierw rząd wypłaca swoim kumplom miliony/sprawdzcie ile zarabia doradca Bielecki miliony złotych/ a potem wysyła sie tlumy obszczymajtków na ulice aby żebrząc na ulicy ratowali budżet Rostowskiego ! Tak działa guru Owsiak w porozumieniu z PO !!!!!! Wstyd i hańba !!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Caritas to jakaś placówka służby zdrowia jest? Czy też chodzi o to, że należy do kościoła, więc WOŚP pikietował na "cudzej ziemi"? Caritas ma jakąś wyłączność na pikiety pod kościołami i należy mu płacić za używanie owego miejsca?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.