Facebook Google+ Twitter

"Nie" dla salonu gier w Jaworznie

Podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej radni zadecydowali - w Jaworznie nie będzie salonu gier. Sprawa nie wzbudziła dyskusji, co zdziwiło prezydenta Pawła Silberta. - Jestem zdziwiony brakiem pytań w tej sprawie - stwierdził z mównicy.

Sesja rady miejskiej / Fot. Marek Iwaniszyn/www.jaworznianin.plGdy przewodniczący rady - Tadeusz Kaczmarek, otworzył dyskusję, żaden z radnych nie wyraził chęci udziału w niej. Widząc to prezydent miasta sam postanowił zabrać głos. Nie ukrywając zdziwienia zaprezentował krótko swój pogląd w tej sprawie. - Powstanie ośrodek, który będzie generował również ludzkie nieszczęścia - zauważył prezydent. I dodał: - Gdyby mnie ktoś pytał o zdanie, to byłbym na "nie".

Po małym technicznym zamieszaniu ,związanym ze sposobem głosowania, radni podjęli decyzję - nie będzie salonu gier w Jaworznie. Aż jedenastu (czyli ponad połowa obecnych na sali radnych) wstrzymało się od głosu. Przeciw lokalizacji zagłosowało pięciu, za była dwójka.

Salon gier w Jaworznie (w jednym z hoteli) chce otworzyć firma Casino Gold Sp z o.o., której siedziba mieści się w Warszawie. Wniosek opiniowały Spółdzielnia Mieszkaniowa "Górnik" (jej bloki znajdują się w sąsiedztwie hotelu), policja, straż pożarna, straż miejska oraz Wydział Edukacji, Kultury i Zdrowia. Jedynie straż miejska wydała negatywną opinię w tej sprawie, zwracając uwagę na to, że w tym miejscu dochodzi do licznych zakłóceń porządku i spokoju publicznego oraz do spożywania alkoholu wbrew zakazom.

Jednoznacznego stanowiska nie zajął również Wydział Edukacji, Kultury i Zdrowia, który m.in. ustalał, czy lokalizacja w tym miejscu jest zgodna z prawem. Zgodnie ze stosowną ustawą taki salon musi być oddalony co najmniej o 100 metrów od szkół, kościołów itp. Okazało się, że wszystko jest w porządku. - Jakkolwiek w każdym przypadku odległości przekraczają 100 metrów, należy jednak zwrócić uwagę na bliskość planowanego salonu gier w stosunku do ciągów komunikacyjnych, którymi przemieszczają się uczniowie szkół - czytamy w opinii wydziału. I dalej: - Ponadto należy zwrócić uwagę na to, że hotel otoczony jest wielorodzinnymi blokami mieszkalnymi zamieszkałymi przez dzieci i młodzież szkolną. Salon gier mógłby mieć negatywne oddziaływanie wychowawcze przede wszystkim właśnie na dzieci i młodzież.

Podobną - negatywną - opinię wyraziła rada miejska dwa lata temu, gdy w innym miejscu, inna firma chciała realizować podobne przedsięwzięcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.