Facebook Google+ Twitter

"NIE dla uboju rytualnego". Maja Ostaszewska apeluje do polityków. Dziś głosowanie

-Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości, zadajmy sobie pytanie, czy gdybyśmy w tym momencie mieli zginąć, chcielibyśmy zginąć szybko i bezboleśnie czy wybralibyśmy śmierć w męczarniach? – mówiła Maja Ostaszewska na demonstracji przeciwko ubojowi rytualnemu.

 / Fot. Agnieszka MoczyrógUczestnicy demonstracji skandowali hasła: „Precz z ubojem”, „NIE dla uboju rytualnego”, „Ubój rytualny jest niemoralny”. Jak podkreślają, przybyli przed Sejm, ponieważ nie zgadzają się na cierpienie zwierząt.

- Jesteśmy tu, ponieważ chcemy żyć w kraju humanitarnym, w kraju cywilizowanym, w kraju, w którym ludzie nie znęcają się nad zwierzętami – mówi W24 uczestnik demonstracji. Inni dodają: - Przyzwolenie na ubój rytualny to przyzwolenie na morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Politycy, którzy głosują za ubojem rytualnym, muszą zrozumieć, że popełniają błąd. Polska musi być wolna od tego strasznego procederu.

 / Fot. Agnieszka MoczyrógW demonstracji wzięli udział reprezentanci ruchów ekologicznych, partii politycznych, środowisk naukowych i artystycznych. Znana aktorka, Maja Ostaszewska, zwróciła się z apelem do polityków: - Panie premierze, jeśli pan lub którykolwiek z posłów ma jakiekolwiek wątpliwości, proszę zadać sobie pytanie. Jaka jest różnica między tym, jak umierają zwierzęta po ogłuszeniu, a jak wygląda ich śmierć bez ogłuszenia? Czy gdybyśmy w tym momencie mieli zginąć, chcielibyśmy zginąć szybko i bezboleśnie, czy wybralibyśmy śmierć w męczarniach? Ubój rytualny jest ogromnym cierpieniem dla zwierząt. Nie zgadzamy się na to. Proszę pamiętać, że jesteśmy przedstawicielami ponad 60 proc. Polaków. Nie chcemy wstydzić się za nasz kraj, nie chcemy żyć w kraju, w którym dzieją się tak okrutne rzeczy, niedopuszczalne - dodała Ostaszewska.

 / Fot. Agnieszka MoczyrógUbój rytualny odbywa się bez uprzedniego ogłuszenia zwierzęcia. Polega na unieruchomieniu go i przecięciu obu tętnic szyjnych wraz z tchawicą i przełykiem. Jednak nie narusza kręgów i tętnic kręgowych, w związku z tym, zwierzę jest przez cały czas przytomne i umiera w męczarniach. - Jak bardzo cierpi takie zwierzę, można zobaczyć na filmach. Jest to bardzo drastyczne. Śmierć w ogóle jest trudna do opisania, a śmierć zwierzęcia, które się wykrwawia i przez kilkadziesiąt sekund do kilkudziesięciu minut i ginie w potwornych cierpieniach jest po prostu bezsensowna – mówi W24 Jacek Bożek, założyciel Klubu Gaja, jeden z organizatorów dzisiejszej demonstracji.

Głosowanie nad projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która dopuszcza ubój rytualny odbędzie w piątek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Kolejny projekt do poddania pod głosowanie: zakaz wyrywania niewinnym muchom skrzydeł.

"Jesteśmy tu, ponieważ chcemy żyć w kraju humanitarnym, w kraju cywilizowanym, w kraju, w którym ludzie nie znęcają się nad zwierzętami" - a ja chcę żyć w kraju rozsądnym, w kraju oszczędnym, w kraju, gdzie poselska swołocz nie zajmuje się takimi bredniami ZA MOJE PIENIĄDZE, a o tym, czy ktoś morduje swoją własność w pół minuty, czy pół godziny, decyduje wyłącznie jego sumienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za odrzuceniem rządowego projektu głosowało 222 posłów, przeciw było 178, a 9 się wstrzymało. I dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marian Grzyb: jest jednak pewna różnica : podczas komunii katolicy nikogo nie mordują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co by się działo jakby działacze innej religii nagle zabronili katolikom spożywania" ciała i krwi Jezusa"

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Rafał Migoń
Ależ głupoty Pan pisze... Ręce opadają. Jakie sklepy mięsne?! świadomość polskiego społeczeństwa czasem zadziwia :-(

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.07.2013 23:30

Pani Elu, nie przejdzie pani.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat bardzo poruszający i rzeczywiście ma ten skutek, że sklepy mięsne stracą klientów. Wtedy nikt się nie będzie zastanawiał nad miejscami pracy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałam wywiad z panem Szyszko[ hodowca bydła ] na portalu RMF FM .
Na pytanie dziennikarza czym różni się ubój rytualny od "zwykłego " odpowiedział : niczym .
W obu przypadkach zwierzę cierpi . Opisał metodę ogłuszania . Wstrząsające .
Przejdę na wegetarianizm .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze jeden dowód na to, jak niskie jest morale naszych Ukochanych Przywódców. Rządzą pieniądze, lobbies i układy. Zwierzęta nie głosują, więc jest to czynnik całkowicie pomijalny w podejmowanych politycznych decyzjach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.