Facebook Google+ Twitter

"Nie" dla wieżowców w najstarszym kurorcie, w Gdańsku Brzeźnie

W samym centrum nadmorskiej dzielnicy Gdańska Brzeźna, w rejonie ulic: Krasickiego, Gdańskiej, Gałczyńskiego mają powstać wieżowce. Mieszkańcy zbierają podpisy protestując przeciwko planowanej inwestycji.

Mieszkańcy sprzeciwiają się budowie wieżowców w najstarszym kąpielisku, w Gdańsku - Brzeźnie / Fot. Roman Gąsienica Spotkanie w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulic Gdańskiej, Krasickiego, Gałczyńskiego, które miało miejsce w poniedziałkowe popołudnie, w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska, w budynku Solidarności dodało tylko "oliwy do ognia". - Poziom emocji momentami sięgał zenitu - mówi mieszkanka, miłośniczka Brzeźna Dorota Kuś, należąca do grupy inicjatorów protestu.

- Chcąc zachować szansę na odzyskanie dawnej świetności Brzeźna, które może pochwalić się wyjątkowym położeniem i rolą jako kurort nie możemy dopuścimy do tego, żeby kąpielisko stało się blokowiskiem dziesięciopiętrowców. Naszym obowiązkiem jest przeciwstawić się wizji planistów miasta - argumentują mieszkańcy.

Opierając się sporządzonemu projektowi brzeźnianie nadal prowadzą akcję zbierania podpisów pod hasłem "Brzeźno powinno być kameralnym kurortem - nie chcemy wysokiej zabudowy". Podpisy w ramach protestu przeciwko zabudowie wyższej niż 17 metrów mieszkańcy składają w "Galerii Sztuki" znajdującej się w sercu dawnej wioski rybackiej przy ul. Północnej oraz osiedlowej bibliotece. Podpis pod apelem zbierane są również po niedzielnych mszach przy parafialnym kościele św. Antoniego, za zgodą proboszcza ks. Bernarda Zielińskiego związanego z Towarzystwem Przyjaciół Brzeźna w Gdańsku, które bierze czynny udział w proteście.

- Po batalii jaką stoczyliśmy w Biurze Rozwoju Gdańska walcząc o kształt planu nie pozostaje nam nic innego, jak tylko złożyć pisemnie uwagi do planu wraz z wykazem osób nie zgadzających się na tak wysoką zabudowę - komentuje Dorota Kuś. - Liczę, że Komisja Rozwoju Przestrzennego i Ochrony Środowiska będzie optowała za wnioskiem o ograniczenie wysokości do 17 metrów - dodaje.

Koncepcja miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Brzeźno - rejon ulic Krasickiego, Gdańskiej, Gałczyńskiego przewiduje posadowienie wysokościowców w okolicach centrum handlowego osiedla. Na terenie byłego akademika UG znajdującego się niegdyś przy ulicy Krasickiego, nieopodal przedwojennej willi i aktualnie stojącego Supersamu przy pętli tramwajowej "Brzeźno" położonej w odległości kilkuset metrów od plaży.

Mieszkańcy Brzeźna mają czas do 14 sierpnia na złożenie pisemnych uwag do planu projektu w Biurze Rozwoju Gdańska mieszczącego się przy ulicy Wały Piastowskie 24. W ciągu 21 dni rozpatrzy je ostatecznie Prezydent Gdańska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kilka razy spędzałam wakacje właśnie w Gdańsku Brzeźnie i zawsze zachwycał mnie kameralny urok tego miejsca. Niska zabudowa, prywatne domy czy niewielkie hoteliki wpływają na jego przyjemną atmosferę. Wysokie wieżowce zniszczą ten kurort całkowicie. Doskonale rozumiem protesty mieszkańców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.