Facebook Google+ Twitter

Nie dla wszystkich mam życzenia radosnych Świąt

Nie zamierzam dołączać się do pobożnych życzeń dla polskich polityków i dla miernot oskarżających ludzi o wybitnych zasługach. Nie po to rejestrowałem się na Wiadomościach24, żeby ulegać fałszywie pojętej poprawności politycznej.

Dzisiaj odwiedziłem pewien dom. Mieszka w nim prawdziwy hrabia. Jego dzień upływa ostatnio przede wszystkim na leżeniu w łóżku. Kochał kiedyś świat i ludzi, teraz boi się kontaktów z nieznajomymi, z ulicą. Nigdy nie może być pewien, czy obca osoba lub dawny przyjaciel nie zawoła za nim: agent. A najbardziej ze wszystkiego boi się chyba dziennikarzy. To oni byli gotowi na wszystko, byle ujawnić, że w przeszłości coś podpisał. Zatem hrabia woli zamknąć się w bezpiecznym świecie, otoczony płytami gramofonowymi z nagraniami klasycznymi i tyloma nagrodami, które otrzymał za zasługi od wdzięcznych wrocławian. Są tacy, którzy chcieliby je odebrać.

W tym domu panuje smutek, nawet szary kot ma smutne oczy. Ze zdjęć patrzy uśmiechnięta, chuda twarz założyciela kabaretu "Dymek z Papierosa". Dwa miesiące temu ten 94-letni Wojciech Dzieduszycki przyznał się do wieloletniej współpracy z UB, a potem SB. Pozostawmy ocenę tego faktu przyszłym pokoleniom. Natomiast jak ocenić ludzi, którzy zawdzięczają hrabiemu całą karierę, a teraz z lekkim sercem mówią, że trzeba mu odebrać honorowe obywatelstwo miasta Wrocławia? Goebbels, Goering i Hitler jako honorowi obywatele Wrocławia jakoś tym ludziom nie przeszkadzają...

Życzę tym, którzy oskarżają, nie stosując kryterium zasług i win, żeby sami kiedyś doświadczyli ciężaru oskarżeń, które może ich złamią. Co zrobią, gdy za dwadzieścia, trzydzieści lat ktoś wyciągnie jakieś papiery i powie: oto konfidenci IV RP? Życzę im, żeby ich znakomite samopoczucie, wynikające z faktu, że gdy innych zmuszano do współpracy, oni robili jeszcze w pieluchy, przynajmniej w te Święta choć ciut się pogorszyło.

Życzę wszystkim politykom, którzy zasiadali w poprzednich latach lub obecnie zasiadają w ławach poselskich, żeby rychło nadszedł ich polityczny koniec. Zbyt wiele razy dowiedli swojej nieudolności. Życzę prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej, na którego oddałem swój głos, żeby tak się wstydził swoich błędów i braku wychowania, jak ja wstydzę się za niego. Sam nie pokazał się z najlepszej strony, ale już niedługo zacznie ujawniać przeszłość innych. Życzę Polsce, żeby rządzili nią ludzie młodzi i kompetentni zarazem, wierzący w sukces na arenie europejskiej. A reszta niech się zapadnie pod ziemię!

A wszystkim tym, którzy na myśl o babraniu się w cudzym życiu doznają uczucia głębokiego niesmaku, życzę radosnych, zdrowych pogodnych Świąt. Bez tematu polityki przy wigilijnym stole. Nie należy kalać tego, co powinno być święte.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Adamie masz racje ¨¨¨.Smutno sie robi,czytajac o tym Wspanialym Polaku.sciski z ch i wesolych swiat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Życzę Polsce, żeby rządzili nią ludzie młodzi i kompetentni zarazem, wierzący w sukces na arenie europejskiej". Ja też tego Polsce życzę bo tylko ludzie młodzi mogą w tym kraju coś zmienić:D Ale przez układy nigdy mlody człowiek nie osiągnie w polityce dużo. Jak to ktoś kiedyś powiedział: "Żeby być znanym politykiem trzeba się najpierw zestarzeć". Smutne, ale prawdziwe

Komentarz został ukrytyrozwiń

tekst ciekawy, aczkolwiek Hrabiego rozgrzeszać nie będę - niech to robią ludzie, na których donosił....

Komentarz został ukrytyrozwiń

I to jest ten zakłamany, pełen hipokryzji kraj. Z jednej strony rządzący deklarują się jako wierni katolicy, wyznawcy Boga Żywego, a z drugiej strony mają w nosie: "Nie siedem, ale 77 razy będziesz wybaczał" i uganiają się na agentami, żadni - jakże niekatolickiej - zemsty chcą pozbawić ich człowieczeństwa, zdeptać. Podczas gdy, w rzeczywistości to sa już starzejący się ludzie a jak już przyznają się do współpracy to sie ich dopiero odziera ze wszystkiego.... Przez taką hipokryzję zewsząd mnie otaczającą (nie tylko jeśli chodziu o żadzę zemsty na agentach) od kilku lat jestem....hmmmm... ochrzczoną ateistką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie dodaje swój plusik do publikacji! Nazbyt lekko odkrywamy przeszłość i pochopnie oceniamy ludzi,którzy czasem przypadkiem się znależli...po niewłaściwej stronie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie no..piękne życzenia! Ciekawy tekst. Z chęcią się do nich przyłączam - oczywiście jeśli można;P
Pozdrawiam!
Karpia bez ości życzę! :P "+"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Również przyłączam się do życzeń!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pełny akces. Panowie "politycy" - a niechże was wszyscy diabli - to chyba odpowiedni cytat na okoliczność.
A my - jeszcze i ten zakręt historii przeżyjemy. Pomimo i wbrew. Nie takich się przetrzymało!
Adamie! Oby nam się........

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.