Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20014 miejsce

Nie dojdzie do konfrontacji sądowej Komorowskiego z płk Tobiaszem

Na początku marca miało dojść do konfrontacji w sądzie między prezydentem Bronisławem Komorowskim, a oficerem WSI, pułkownikiem Leszkiem Tobiaszem. Teraz to już kwestia przeszłości; dziwnym przypadkiem Tobiasz zmarł w zeszłym miesiącu.

Jedni mówią, że nagle upadł, kiedy tańczył z jedną z kobiet; drudzy, ze został popchnięty przez jakiegoś mężczyznę. Jedno jest pewne stało się, to na imprezie integracyjnej pracowników Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Zwoleniu.

Pewnym również jest to, że przeprowadzający sekcję zwłok anatomopatolog stwierdził „ranę w okolicach zausznych, która powstała przed śmiercią” i „rozległą niewydolność krążenia”- czytamy na niezależnej.pl

Pod koniec 2007 roku pułkownik Tobiasz zjawił się u ówczesnego marszałka Sejmu, Bronisława Komorowskiego i przestawił rewelacje dotyczące komisji weryfikacyjnej WSI. W jego opinii w komisji Macierewicza kwitł w najlepsze proceder korupcyjny. Powiadomiono organy ścigania o tym zdarzeniu. W efekcie przeszukano mieszkania jej członków Piotra Bączka i Leszka Pietrzaka, prowadzono różne działania operacyjne między innymi podsłuchiwano rozmowy znanego historyka, Sławomira Cenckiewicza. Na pracę komisji weryfikacyjnej padło złe światło. Tak rozpoczęła się "afera marszałkowska".

Jej przełomowym momentem było składanie zeznań przez Tobiasza w grudniu poprzedniego roku. Wówczas oficer zataił przed prokuraturą fakt, słynnego spotkania się z Bronisławem Komorowskim. Od tego momentu prokuratura baczniej przyglądała się zeznaniom obecnego prezydenta RP oraz oficera WSI - szukała kolejnych różnic w zeznaniach. Co do ich istnienia nie ma wątpliwości znany dziennikarz śledczy, Jerzy Jachowicz: "Pierwsze syngały niespójności między relacjami obydwu panów widnieją jak byk w protokołach ich przesłuchań przez prokuratora Andrzeja Michalskiego. Z ich zeznań wynikało, że prawdy są dwie" - czytamy w najnowszym numerze "Gazety Polskiej"(nr 55)

To dlatego konfrontacja Komorowskiego z Tobiaszem była tak ważna. Niestety nie dojdzie już do niej, ponieważ oficer WSI, na kilka tygodni przed rozprawą sądową zmarł w tajemniczych okolicznościach.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Jakub
  • Jakub
  • 07.03.2012 21:51

@ Radosław K, spada sprzedaż Gazety Polskiej . Ogranicz smutne ,zmyślone historyjki .

Komentarz został ukrytyrozwiń
szmulek
  • szmulek
  • 07.03.2012 16:47

I w taki prosty sposób można w tym burdelu zatrzeć ślady ! Czy to za sprawą Mosadu ? Żyd żydowi POMAGA !

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 07.03.2012 15:09

Sakiewiczowsko - pisowski przepisywacz w akcji. Wszędzie go pełno !

Komentarz został ukrytyrozwiń
lofas
  • lofas
  • 07.03.2012 13:22

tajemnicze okolicznosci.maczac palce mogl w tym kazdy.radoslaw kowalski sakiewicz pospieszalski putin tusk kim dzong kacz policmajster.na tropie jest jeden slynny prywatny dedektyw polski .niedlugo rozpoczna sie aresztowania

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
  • Jurek Malicki
  • 07.03.2012 10:50

Nie dojdzie do konfrontacji , płk.Leszka Tobiasza z Bronisławem Komorowskim, bo odpowiednie służby zadbały o Leszka Tobiasza, by ten nie skompromitował naszego prezydenta podczas zeznań w prokuraturze.
W ten sposób zamknięto usta świadkowi koronnemu ,by płk. Tobiasz nie mógł pogrążyć Bronisława Komorowskiego. Sprawa dotyczy Afery Marszałkowej i prowokacji służb specjalnych! O tym w mediach zupełna "Cisza". Mówi się tylko o bzdurach .....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.